В Україні за 11 місяців цього року на кір захворіло уп’ятеро більше людей, ніж торік – МОЗ
Джерело: МОЗ України
В Україні за 11 місяців 2023 року зафіксовано 55 випадків захворювання на кір – це у п’ять разів більше, ніж 2022 року.
Випадки кору медики реєстрували у 13 областях та столиці. Найбільше у Тернопільській області – 12 випадків, у м. Києві – 10 та сім – у Львівській області. Серед 55 тих, хто захворів у 2023 році, – 31 дитина віком до 17 років.
Для порівняння, протягом 2022 року зареєстровано усього 11 випадків захворювання. Усі захворілі отримали необхідну медичну допомогу, летальних випадків не зареєстровано.
Серед захворілих у 2023 році 12% не мали жодного щеплення, 30% – лише одне, у 20% випадків інформації про вакцинацію не було. За Календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК – у 12 місяців та в 6 років. Щеплення – безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або в разі хвороби перенести її легше та уникнути ускладнень.
Ліків проти кору не існує, тому вакцинація – єдиний засіб захисту проти захворювання у світі.
У МОЗ пояснили, що спалахи кору – циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років. А кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих осіб ризикують захворіти після контакту із хворим.
Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий кашель, діарея та блювання. Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.
Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями, за рекомендаціями ВООЗ, має становити 95%.
“Ситуація із кором у світі залишається напруженою, у Румунії на початку місяця оголосили про епідемію кору, в кількох країнах фіксують спалахи та підвищення рівня захворюваності. В Україні зафіксовано 5 точкових спалахів кору протягом 2023 року, які вдалося локалізувати і які не переросли у масові захворювання”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
- У Чернівецькій області перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.
- Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.
- Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.
29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.
29 квітня, під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп запропонував себе на посаду Папи Римського. Згодом він уточнив, що насправді не віддає нікому перевагу.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
В Естонії розпочалися національні навчання Kilp та Miljon Miksi щодо відпрацювання дій у кризових ситуаціях на кордоні з Росією, зокрема евакуації населення з Нарви та Сілламяе.