Над Дніпропетровщиною ЗСУ збили дві російські ракети Х-59

Джерело: Повітряне командування “Схід”

26 грудня Сили оборони збили ворожу авіаційну ракету Х-59 у Криворізькому районі Дніпропетровщини.

У Дніпровському районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряного командування “Схід” знищено дві керовані авіаційні ракети Х-59.

Зауважимо, 25 грудня знищили керовану авіаційну ракету Х-59 в Криворізькому районі Дніпропетровської області.

19 грудня у Дніпровському районі Дніпропетровщини силами ППО збито російську ракету Х-59.

18 грудня російські війська атакували Дніпропетровщину авіаційною ракетою Х-59.

Ввечері 6 грудня над Дніпропетровщиною також збили ворожу керовану авіаційну ракету.

4 грудня Силами та засобами ППО знищено керовану авіаційну ракету Х-59 та 18 ударних БПЛА.

У Генштабі раніше повідомили, що наразі триває шістсот сімдесята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулось 76 бойових зіткнень.

Ворог завдав ракетного та 19 авіаційних ударів, здійснив 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Довідка. Х-59 Овод – радянська дозвукова ракета, створена у 1970-х роках, що мала вирішити завдання знищення цілей, які були захищені зенітними ракетними комплексами середньої та більшої дальності.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.