Очільника так званої «ДНР» засудили до 15 років ув’язнення

Зображення: Донецька обласна прокуратура
Джерело: Офіс генпрокурора
Ватажка так званої “Донецької Народної Республіки” засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Прокурори у суді довели, що у вересні 2022 року очільник псевдореспубліки скликав та провів позачергове засідання фейкової ради “ДНР”.
На зборах нелегітимний депутатський корпус ухвалив так званий закон “про референдум ДНР з питання входження до складу РФ”.
Надалі ватажок “ДНР” неодноразово наголошував у підконтрольних медіа на необхідності приєднання тимчасово окупованої території Донецької області до РФ. Тим самим закликав до захоплення РФ території України. Зрештою, на підставі підписаного “головою” нікчемного акту на тимчасово окупованих територіях під контролем озброєних військових РФ проведено незаконне “народне волевиявлення”.
30 вересня 2022 року засуджений підписав із президентом держави-агресорки “договір” про входження квазіреспубліки та нових окупованих територій Донецької області до складу федерації нібито на правах суб’єкта.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року до 15 років позбавлення волі засуджено окупаційного “губернатора” Херсонщини. Його визнано винним у держзраді, колабораціонізмі та запереченні збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 436-2 КК України).
- Жителя Києва, який передавав російським спецслужбам дані про військові об’єкти та військовослужбовців ЗСУ, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Так званого “політексперта” із Житомира, який працював на кремлівські ЗМІ у Криму, засудили до 14 років позбавлення волі.
- Агента Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, якого затримали у квітні 2022 року у Дніпрі, засудили до 15 років позбавлення волі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.