«Другий Новий рік в полоні»: у Києві відбулася акція на підтримку військовополонених
Джерело: Букви
31 грудня у Києві відбулася акція “Другий Новий рік в полоні. Не мовчи. Полон – вбиває!” на підтримку військовополонених з “Азовсталі” та морських піхотинців.
Утворивши живий коридор у столиці поблизу ТЦ Gulliver, родичі полонених українців та небайдужі розгорнули плакати з нагадуванням про тих, хто другий рік поспіль утримується у застінках ворога.
Родини військовополонених бійців Маріупольського гарнізону вирішили акцентувати на питанні нагальності рішення стосовно повернення додому українських оборонців.
В акції взяли участь декілька десятків осіб. Тримаючи прапори України та плакати “Хтось у полоні свят, а хтось в полоні на свята”, “Free Azov”, “Азов врятував Україну, хто врятує Азов”, “Україна чекає своїх героїв додому”, “Мене засудили на 25 років за оборону Маріуполя”, закликали до звільнення бійців та повернення їх додому.
Варто зауважити, що раніше український військовий Руслан Сербов, який захищав Маріуполь, повідомив, що у столичному ТЦ “Гулівер” відмовились періодично показувати на екранах полонених та загиблих українських захисників.
За словами Сербова, з відповідним проханням до ТЦ – який має великі екрани, де транслюють рекламу – вони звертались декілька разів. Також зверталися до інших власників екранів поряд.
За підсумками проведення восьми засідань Комісії з питань встановлення факту полону, встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (3574 військових та 763 цивільних). З яких 1953 – звільнені з полону.
- Очільниця Патронатної служби “Азову” Олена Толкачова розповіла подробиці скандалу щодо форуму молодих бізнесменів, звідки її вигнали через військову форму.
- За інформацією ЦНС, російські окупанти утримують українських військовополонених і некомбатантів у жахливих умовах.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
- Катування є частиною державної політики РФ – ООН.
Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.