У Міненерго заявили про відсутність дефіциту в енергосистемі: планують експорт до Молдови
Джерело: пресслужба Міненерго
Станом на 31 грудня дефіциту електроенергії в українській енергосистемі немає. У Міненерго повідомили, що у нічні години планується експорт електроенергії до Молдови.
Так, у резерві є чотири блоки ТЕС, які можуть бути включені в роботу у разі потреби. Енергосистема збалансована. Ситуація контрольована. Графіки відключень електроенергії не застосовуються.
У Донецькій області енергетики частково заживили ТЕС, що напередодні зазнала масованих ворожих обстрілів.
Під час обстрілу прифронтової ТЕС було пошкоджено повітряну лінію 110 кВ. Бригада енергетиків, яка її ремонтувала, потрапила під обстріл – на щастя, постраждалих немає, — наголосили у пресслужбі.
Водночас у Чернігівській області внаслідок кількох ворожих обстрілів пошкоджено повітряні лінії обленерго 10 кВ. Це, своєю чергою, призвело до одночасного відключення понад 3800 споживачів у 9 населених пунктах.
У відомстві поінформували, що імпорт електроенергії запланований в обсязі 11 600 МВт*год. У нічні години передбачається експорт до Молдови.
- У Дніпрі внаслідок російського масованого ракетного удару без газопостачання залишаються 152 побутових споживачі. Також відключені від газу чотири зруйновані приватні будинки.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення продовжити дію покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на електроенергію до кінця квітня 2024 року.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.