У Мінфін спростували інформацію щодо 18% податку з надходжень на картку фізособи
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів
У Мінфіні заявили, що у тексті Нацстратегії відсутні заходи щодо оподаткування надходжень на картку фізичної особи.
Зазначається, що некоректні висновки з цього питання могли бути зроблені на основі інформації з розділу 4.3.1 «Реформа спрощеної системи оподаткування».
Натомість наголошується, що положення вищезгаданого розділу свідчать, що:
- У тексті відсутні слова про “будь-які надходження на картку фізособи”;
- Фраза про вимоги щодо “оподаткування доходів, отриманих поза межами підприємницької діяльності” відображає загальні принципи оподаткування, які вже і так існують в діючому податковому законодавстві (в розділі IV чинної редакції Податкового кодексу України).
У відомстві також зауважили, що будь-яка реформа податкової політики вимагає напрацювання детальних змін до податкового законодавства. Додавши, що жодна фундаментальна реформа просто неможлива без обговорень з громадськістю, бізнесом, відповідними органами влади.
Одначе, як зазначено в Нацстратегії, схожі зміни можуть бути запроваджені не раніше року, наступного за тим, в якому будуть вважатися виконаними заходи щодо забезпечення конфіденційності та захисту даних в системах ДПС.
Раніше повідомлялося, що український уряд планує здійснити значні зміни в податковій сфері в рамках нової Національної стратегії доходів. За словами Анатолія Амеліна, співзасновника Українського інституту майбутнього, одна з ініціатив реформи передбачає 18-відсоткове оподаткування всіх надходжень на картки фізичних осіб.
Національна стратегія доходів, як зазначається, є основою для реформ у податковій та митній галузях до 2030 року, включаючи зміни в загальному підході до податкових питань. Важливим аспектом стратегії є послідовність, коли спочатку створюються умови для проведення основних реформ, а потім їх поступове впровадження.
Згідно з повідомленнями, в межах стратегії податкова служба зможе перевіряти банківські рахунки платників податків. Також розглядається нібито можливість відновлення прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб замість чинної фіксованої ставки 18%.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев раніше заявив про майбутні зміни в роботі Державної податкової служби, зокрема її перезавантаження та цифровізацію, що є ключовими для реформи податкових відносин і фінансової прозорості в Україні.
31 грудня Гетманцев категорично заперечив оподаткування карткових поповнень, назвавши розповсюджені раніше інформацію “спробую пошуку дешевого хайпу”.
- Британська щоденна газета Financial Times оприлюднила прогнози на наступний рік.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- Уряд виділив понад 20 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- У третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 9,3% проти аналогічного періоду минулого року, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 12 грудня.
- 3 жовтня 2023 року премєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запускає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. Зазначається, що план охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.