WSJ: США та Велика Британія відновлять виробництво гаубиці М777 після успіху в Україні
Джерело: The Wall Street Journal
Армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.
Британська компанія відновить виробництво деталей M777, оскільки повномасштабна війна спонукає зміни в оборонній промисловості країн.
Повернення виробництва M777 акцентує, як війна РФ проти України змінює світову індустрію озброєнь, зокрема використання на полі бою артилерії та систем протиракетної оборони, що призвело до різкого зростання попиту.
Виробництво М777 згорнули п’ять років тому, та інтенсивне використання в Україні призвело до великого попиту на гаубицю.
Армія США замовила у британського збройового виробника гаубиці, BAE Systems, великий об’єм запчастин.
Спершу планують відновити пошкоджені гармати на озброєнні ЗСУ. Та згодом планують укладати угоди й на виробництво нових гаубиць.
М777 якнайкраще зарекомендувала себе на фронті в Україні: гаубиця легка, точна, надійна та швидко ремонтується.
З початку повномасштабної війни вже вісім країн зробили замовлення на М777.
Раніше стало відомо, що Велика Британія, Японія та Італія підписали міжнародний договір про створення наступного покоління винищувача-невидимки. Угода передбачає створення штаб-квартири Глобальної бойової повітряної програми (GCAP), оборонного партнерства між трьома країнами, яка базується у Великій Британії.
Довідка. Гаубиця M777 — британсько-американська причіпна гаубиця зі стволом калібру 155 міліметрів і завдовжки 39 калібри. Гаубицю виробляє відділ Global Combat Systems компанії BAE Systems.
- Verney-Carron, яка є дочірньою компанією французького виробника зброї Cybergun, підписала рамкову угоду з “Укрспецекспортом” на суму 35 мільйонів євро щодо постачання озброєння.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосив, що Велика Британія відправить в Україну близько 200 ракет ППО британського виробництва для захисту цивільного населення та інфраструктури.
- Велика Британія використовуватиме свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море в межах десятирічної угоди про безпеку, яку підпишуть найближчими тижнями.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.