У МЗС прокоментували прийняття РФ нормативно-правового акта, який порушує права українців
Джерело: МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували прийняття Росією нормативно-правового акта, який порушує законні права дітей – громадян України.
4 січня 2024 року президент Російської Федерації підписав указ “Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийняття до громадянства Російської Федерації”.
Документ передбачає, що діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування та є громадянами України, можуть отримати громадянство РФ за особистим рішенням президента Російської Федерації, без врахування всіх або окремих вимог федерального законодавства.
Заяву на вступ у громадянство РФ можуть подати керівники російських організацій, в яких примусово перебувають українські діти.
Цей черговий “нормативно-правовий акт”, який окрім його спрямованості задовольнити за рахунок мігрантів демографічні потреби країни-агресорки задля продовження збройної агресії проти України, також грубо порушує законодавство України, норми міжнародного права та права дітей – громадян України, які під час повномасштабного вторгнення РФ були примусово переміщені на територію держави-агресорки.
Такі дії порушують норми міжнародного гуманітарного права, є нікчемними та не створюють жодних правових наслідків. Запровадження РФ нових норм законодавства про громадянство має на меті позбавлення викрадених українських дітей можливості повернутися на батьківщину.
У дипломатичному відомстві України вкотре наголосили, що всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію РФ під надуманим приводом так званого “гуманітарного захисту”, залишаються громадянами України.
У МЗС зазначили, що справжня цінність цього указу полягає лише в тому, що він слугуватиме черговим доказом злочинів РФ проти України, насильницької асиміляції українських дітей і спроби позбавлення їх власної батьківщини.
“Закликаємо Міжнародний кримінальний суд взяти до уваги ці дії керівництва РФ з переведення українських дітей з однієї національної групи в іншу, у тому числі шляхом примусового надання їм громадянства РФ, що є однією з ознак геноциду, а міжнародну спільноту якомога швидше реалізувати виданий МКС ордер на арешт Володимира Путіна, здійснивши необхідні заходи з його затримання для передачі органам міжнародного правосуддя”, – закликали у дипломатичному відомстві України.
- Станом на 24 листопада до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.
- Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що Росія депортує українських дітей з ТОТ через територію Білорусі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.