США та Китай провели переговори щодо координації оборонної політики на 2024 рік
Джерело: пресслужба Пентагону
Представник Пентагону у справах Китаю, Тайваню та Монголії Майкл Чейз провів зустріч із заступником директора Управління міжнародного військового співробітництва Центральної військової комісії Китаю Сун Яньчао, у межах 17 переговорів США та КНР стосовно координації оборонної політики на 2024 рік.
Сторони обговорили оборонні відносини США-КНР. Чейз акцентував важливість підтримки відкритих ліній спілкування між військовими, щоб запобігти переростанню “конкуренції у конфлікт”. Він також обговорив важливість безпеки експлуатації в Індо-Тихоокеанському регіоні, підтвердив, що Сполучені Штати продовжуватимуть діяти безпечно та відповідально скрізь, де це дозволено міжнародним правом. Також наголосив на “залізних” зобов’язаннях США перед союзниками в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі.
Зазначається, що під час зустрічі сторони також обговорили питання регіональної та глобальної безпеки.
Представник Пентагону заявив про важливість поваги до свободи судноплавства у відкритому морі, гарантованої міжнародним правом, на тлі неодноразових переслідувань КНР щодо законно діючих філіппінських суден у Південно-Китайському морі.
Окрім цього, Чейз обговорив з представником Китаю неспровоковану війну Росії проти України та висловив занепокоєння стосовно нещодавніх провокацій з боку КНДР.
Майкл Чейз підтвердив, що Сполучені Штати залишаються відданими давній політиці “єдиного Китаю”, наголосивши на важливості миру та стабільності в усьому світі.
У повідомленні зазначили, що посадовці Пентагону й надалі братимуть участь в активних дискусіях з колегами з КНР відносно майбутніх взаємодій між представниками оборони та військовими на різних рівнях.
Зауважимо, 15 листопада 2023 року президент Джо Байден привітав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна на саміті у Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Глава США наголосив, що конкуренція між США та Китаєм не може перерости у конфлікт, і додав, що його попередні зустрічі з Сі були “відвертими, прямими та корисними”.
- У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
- Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- За словами американських посадовців та представників галузевих служб безпеки, китайські військові нарощують можливості для виведення з ладу основних об’єктів інфраструктури США.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.