Корупційний скандал родини Гринкевич: син бізнесмена дав перший коментар

Джерело: Букви

Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена Ігора Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони – прокоментував ситуацію щодо свого батька.

У сторіз свого Instagram-акаунта Роман Гринкевич опублікував допис, у якому наголосив, що скандал щодо його родини – замовний.

“Ми точно знаємо, хто зацікавлений в цьому скандалі, його безпосередніх замовників та вигодонабувачів”, – наголосив він.

Роман Гринкевич впевнений, що правоохоронні органи та Міноборони зможуть розібратись у ситуації.

“Нам є що відповісти, але робитимемо це включно законним способом, аргументовано та чітко”, – додав син бізнесмена.

Він додав, що його родина “не буде виправдовуватись”, бо діяла у межах чинного законодавства. Також Роман Гринкевич наголосив, що втікати за межі України вони не будуть.

Корупційний скандал з родиною Гринкевич. Що відомо?

Бізнесмен Ігор Гринкевич був чи не найбільшим постачальником українського Міністерства оборони. Наприкінці грудня його затримали за спробу підкупу одного з керівників Державного бюро розслідувань, якому він намагався дати хабар розміром 500 000 доларів.

За інформацією правоохоронних органів, Ігор Гринкевич за допомогою хабаря намагався повернути майно. яке було вилучене з підконтрольних йому компаній у межах розслідування кримінальної справи.

Мовиться про кримінальну справу, відкриту кілька місяців тому за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для збройних сил України, які і мав постачати Гринкевич: 23 його компанії виграли тендери Міноборони на загальну суму 1,5 мільярда гривень.

За даними слідства, тендер на постачання одягу виграли компанії, які раніше займались будівництвом і не мали виробничих потужностей для виготовлення і зберігання речей необхідних Міноборони.

Як наслідок – компанії Гринкевича повністю не виконали умови 6-ти контрактів, а щонайменше за 7-ма контрактами було часткове виконання. Водночас кошти від Міноборони компанії бізнесмена отримали у повному обсязі.

Окрім цього, за 8-ма угодами компанії Гринкевича виконали умови з кількамісячним запізненням.

Попередньо невиконання умов контрактів призвело до зриву постачання одягу та збитків на суму 1,2 мільярда гривень бюджетних коштів.

Більш того, ціни на товари для Міноборони були завищені. За попередніми оцінками, сума збитків за високі ціни може сягати понад 1 мільярд гривень.

На час, поки тривало слідство, майно бізнесмена було арештовано. Саме його й намагався повернути Ігор Гринкевич, пропонуючи працівнику ДБР хабар.

30 грудня Печерський райсуд Києва відправив Гринкевича під варту з можливістю застави у понад 429 мільйонів гривень. Заставу бізнесмен на цей час не вніс.

Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Стаття передбачає до 8-ми років ув’язнення.

Варто зауважити, що після скандалу Міноборони України розірвало угоди зі всіма компаніями Ігоря Гринкевича, окрім однієї – угоди на харчування військових у Миколаївській та Херсонській областях, яка діє з 1 січня до 1 квітня 2024 року.

“Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Угода укладена за результатами тендеру, проведеного на Прозоро – до того, як нам стало відомо про арешти і затримання”, – сказав заступник глави Міноборони Віталій Павленко.

  • Художниця Соня Морозюк вперше прокоментувала скандал навколо її нареченого Романа Гринкевича та його батька – Ігора Гринкевича, якого підозрюють у розкраданні коштів Міноборони.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.

17 жовтня у Брюсселі Президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Зокрема Греція зобов’язалася надавати додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Станом на 16:00 четверга, 17 жовтня, з початку доби по всій лінії фронту відбулося понад 120 бойових зіткнень. Ворог особливо активний на Покровському та Курахівському напрямках. 

Міністерство оборони США оголосило деталі додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку раніше повідомив глава Білого дому Джо Байден у розмові з президентом Володимиром Зеленським.