У ГУР запустили проєкт «Хочу найти» для родин полонених росіян в Україні

Джерело: “Радіо Свобода

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони презентували проєкт “Хочу найти” для родичів військовополонених РФ в Україні.

Зауважується: дізнатися, чи перебуває конкретний російський військовий у полоні, або він загинув, можна у чат-боті в телеграмі та на відповідному сайті.

Під час презентації проєкту представник ГУР Андрій Юсов зауважив, що РФ не комунікує належно з членами родин військовослужбовців-окупантів, не інформує про їхню долю після того, як вони опинилися як загарбники в Україні. Це стосується і зниклих безвісти, і полонених, і загиблих.

Він також додав, що є навіть випадки, коли Україна, наприклад, передавала до РФ тіла солдатів, але їхні родичі жодної інформації так і не отримували.

Тож, як мовиться на інтернет-ресурсах проєкту, “Хочу найти” створили з огляду на “дотримання Україною принципів міжнародного гуманітарного права, аби заповнити інформаційний вакуум, що утворився через бездіяльність російської влади”.

Зауважимо, державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.