У ГУР запустили проєкт «Хочу найти» для родин полонених росіян в Україні

Джерело: “Радіо Свобода

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони презентували проєкт “Хочу найти” для родичів військовополонених РФ в Україні.

Зауважується: дізнатися, чи перебуває конкретний російський військовий у полоні, або він загинув, можна у чат-боті в телеграмі та на відповідному сайті.

Під час презентації проєкту представник ГУР Андрій Юсов зауважив, що РФ не комунікує належно з членами родин військовослужбовців-окупантів, не інформує про їхню долю після того, як вони опинилися як загарбники в Україні. Це стосується і зниклих безвісти, і полонених, і загиблих.

Він також додав, що є навіть випадки, коли Україна, наприклад, передавала до РФ тіла солдатів, але їхні родичі жодної інформації так і не отримували.

Тож, як мовиться на інтернет-ресурсах проєкту, “Хочу найти” створили з огляду на “дотримання Україною принципів міжнародного гуманітарного права, аби заповнити інформаційний вакуум, що утворився через бездіяльність російської влади”.

Зауважимо, державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.

Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.

Максим Ткаченко, народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань прав людини, визнав свою помилку у висловлюваннях щодо кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які повертаються на тимчасово окуповані території.

У ніч з 24 на 25 листопада російська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) здійснила спробу прориву кордону в районі пункту пропуску Гоптівка – Нєхотєєвка на Харківщині.

Уранці 25 листопада російські війська завдали удару по Київському району Харкова, внаслідок чого постраждали 23 людини, зокрема 13 ушпиталили. На місці влучання спалахнула пожежа, яка була локалізована.