Умєров провів розмову з міністром оборони Бразилії: обговорили посилення співпраці

Зображення: Рустем Умєров/Facebook
Джерело: Рустем Умєров у Facebook
Міністр оборони України Рустем Умєров провів відеодзвінок зі своїм бразильським колегою Жозе Мусіо Монтейро Філью.
Під час розмови сторони обговорили посилення співпраці між країнами та розвиток оборонних технологій і інновацій.
“Поінформував міністра про поточну ситуацію на фронті. Також запросив колегу відвідати Україну”, – розповів Рустем Умєров.
Нагадаємо, що у грудні 2023 року президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва відмовився від зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Під час поїздки Зеленського до Аргентини на інавгурацію Хав’єра Мілея, президент України просив зустрітися з президентом Бразилії, але отримав відмову.
Натомість на зустріч із Зеленським відправили другорядного міністра.
Зазначимо, що Бразилія не надавала Україні військової допомоги та не ввела санкцій проти Росії.
- 4 грудня президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що президента Росії Володимира Путіна запросять на саміт G20, який відбудеться цього року в Ріо-де-Жанейро, одначе, зауважив, що йому доведеться “оцінити наслідки” приїзду. Бразилія є учасником Міжнародного кримінального суду та несе відповідальність.
- Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що правоохоронні органи його країни не заарештують російського диктатора Володимира Путіна, якщо він приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро.
- Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що не він має вирішувати, чи слід арештовувати російського диктатора Володимира Путіна, якщо той приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро. Цим питанням має займатися судова система Бразилії.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.