Кислиця у Радбезі ООН: «Російська — це мова війни»
Джерело: Сергій Кислиця/X
10 січня під час виступу у Раді безпеки ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що члени Радбезу щодня слухають мову війни, якою послуговуються представники російської делегації.
Члени Радбезу щодня слухають мову війни — виступи представників Росії. Це мова, якою окупанти отримали наказ розпочати повномасштабну агресію проти України. Це мова, яку чують жертви, коли їх ґвалтують на очах у рідних. Це мова, яку чують багато українських цивільних перед стратою, – заявив Кислиця.
Члени Радбезу щодня слухають мову війни – виступи представників Росії. «Це мова, якою окупанти отримали наказ розпочати повномасштабну агресію проти України. Це мова, яку чують жертви, коли їх ґвалтують на очах у рідних. Це мова, яку чують багато українських цивільних перед… pic.twitter.com/4bSrZabf3t
— Sergiy Kyslytsya
(@SergiyKyslytsya) January 10, 2024
Дипломат порадив делегації РФ “скористатися послугами перекладача”, після чого перейшов на французьку мову “на знак визнання внеску, який Франція, Швейцарія та багато інших миролюбних країн зробили у справу миру і безпеки”.
- На засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному Росією через нещодавні події в Бєлгороді, представник Великої Британії висловив думку, що за смерть росіян варто звинувачувати президента РФ Володимира Путіна.
- 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість із них вдалось збити.
- У Німеччині виступили проти пропозиції президента України Володимира Зеленського щодо виключення Росії з Радбезу ООН.
- 10 січня на засіданні Ради Україна-НАТО, союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть надавати країні значну військову, економічну та гуманітарну допомогу на тлі повномасштабного вторгнення Росії, що триває майже два роки.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.