Фінські артисти підписують петицію, щоб Ізраїль не допустили до Євробачення

Джерело: BBC News

Понад 1400 фінських артистів підписали петицію з вимогою заборонити Ізраїлю брати участь у Євробаченні через “воєнні злочини” в Газі.

Якщо Ізраїль не буде виключений із конкурсу, вони хочуть, щоб громадський мовник Yle відкликав заявку Фінляндії з конкурсу.

В Yle зазначили, що стежать за позицією Європейської мовної спілки (EBU), організатора конкурсу.

Серед підписантів – фінські художники Олаві Уусівірта, Paleface та Аксель Енстрьом, які представляли країну на конкурсі 2011 року.

Вони звинувачують Yle у подвійних стандартах, кажучи, що телекомпанія була однією з перших, хто вимагав заборони Росії брати участь у конкурсі 2022 року, “і ми очікуємо від Yle такого ж активного захисту цінностей і зараз”.

Через день після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році, представник Yle Вілле Вілен заявив, що атака Росії “суперечить усім цінностям, які представляють Yle та інші європейські мовники”. Й незабаром EBU заборонив Росії брати участь.

Вілле Вілен сказав, що ситуація в Ізраїлі та Газі “не зовсім однакова”.

“Як би це не було жахливо, це не війна міждержавної агресії, як між Росією та Україною”, — сказав він минулого місяця.

Керівник відділу комунікацій Yle Джере Нурмінен сказав, що компанія стежить за ситуацією та спілкується з EBU та іншими державними мовниками.

Yle також планує зустрітися з авторами петиції.

Минулого місяця ісландські музиканти висунули подібні вимоги телекомпанії Rúv.

Найменше лелеченя з родини Одарки та Грицика, на ім’я Катруся, опинилося поза межами гнізда. Лелека Грицик виніс його на землю, однак пташеня вдалося вчасно помітити й врятувати.

У п’ятницю, 23 травня, Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що компанія Apple має виробляти й збирати iPhone безпосередньо у Сполучених Штатах. В іншому разі компанію зобов’яжуть сплачувати мито щонайменше у розмірі 25%.

В п’ятницю, 23 травня, Україна та Сполучені Штати завершили всі процедури для запуску Фонду реконструкції в межах угоди про надра.

Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими за домовленістю у форматі “1000 на 1000”. Додому повернулися 270 українських захисників та 120 цивільних.