Законопроєкт щодо зміни правил мобілізації повернуть на доопрацювання
Джерело: Telegram голови фракції “Слуга Народу” Давида Арахамії
Законопроєкт, що стосується змін у правилах мобілізації, військового обліку та служби, внесений у Верховну Раду урядом, буде повернуто для доопрацювання.
Сьогодні відбулася закрита нарада з військовим командуванням та засідання Погоджувальної ради. У ній взяли участь керівництво Збройних сил України, міністр оборони Рустем Умєров, а також представники Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.
За словами Арахамії, основним питанням на нараді став законопроєкт №10378, націлений на вдосконалення мобілізації, військового обліку та військової служби. Він підкреслив, що під час обговорення відбулися інтенсивні дискусії, і хоча політичні сили розуміють необхідність мобілізації, не всі положення законопроєкту можуть бути підтримані.
“Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульованими. Про це відкрито сказали військовому командуванню”, – повідомив Арахамія.
Він додав, що результати наради вказують на те, що законопроєкт повертається ініціатору для подальшого допрацювання, а також передаються пропозиції, розроблені на комітеті та у робочих групах.
- Раніше співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що Комітет із соціальної політики Верховної Ради одностайно прийняв рішення щодо урядового законопроєкту про мобілізацію й рекомендував Комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий проєкт закону з урахуванням альтернативних документів.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.