Росіянка залишиться в журі World Press Photo 2024: пояснення організаторів

Джерело: директор із комунікацій World Press Photo Ендрю Девіс в коментарі “Суспільному”

Організатори World Press Photo 2024 не будуть виключати російську фотографку Марію Гельман зі складу журі.

За словами Девіса, виключення Гельман на такій пізній стадії було б “і практичною, і моральною проблемою”.

Як зауважили організатори конкурсу, під час вибору членів журі вони прагнуть дотримуватися балансу між різними характеристиками, серед яких – професійна роль (новини, документальні фотографи, редактори тощо), стать, особистий досвід та підхід до фотографії.

Зрештою до журі обирають 31 експерта й експертку: п’ять членів журі від регіону, а також голову глобального журі.

“Як і всіх членів журі, Марію Гельман обрали за її професіоналізм та досвід”, – прокоментували представники World Press Photo.

Окрім того, Гельман вважають “більш ніж кваліфікованою, щоб бути частиною журі”, у своїй роботі вона документує “вразливість, репресії та спільноту ЛГБТК+ в дедалі більш ворожому середовищі”.

Раніше Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) наголошувала, що участь Гельман у суддівстві “може вплинути на об’єктивність ухвалення рішень під час оцінювання робіт учасників”. Своєю чергою, представники World Press Photo переконані, що Гельман підійде до оцінювання “з уважністю та професіоналізмом”.

“За всю історію нашого конкурсу членів журі просили оцінювати теми, прямо пов’язані з країнами, які вони представляють. Може статися, як цього року, що один член журі або більше походить із країн із репресивними урядами. Ми довіряємо кожному члену журі, зокрема Гельман, і суворому процесу суддівства, що забезпечить продуманий та справедливий вибір переможців”, – наголосив Девіс.

Водночас у World Press Photo запевнили, що “повністю поважають ризики та складнощі, з якими мають справу фотографи, які документують жорстокі атаки Росії на Україну, а також роботу, яку вони виконують”.

Місто Кайл в канадській провінції Саскачеван зіткнулося з перешкодою напередодні місцевих виборів: ніхто не балотується на посаду мера.

Станом на 16:00 п’ятниці, кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту з початку доби зросла до 125. Ворог особливо активно на Покровському та Курахівському напрямках.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс відреагував на візит Генсека ООН Антоніу Гутерреша до російської Казані, де проходив саміт країн БРІКС.

Друга партія північнокорейських солдатів незабаром вирушить до Росії, згідно з документами південнокорейської розвідки.

Служба безпеки та Національна поліція затримали 19 адміністраторів та дописувачів телеграм-каналів, які намагалися зірвати мобілізацію і публікували локації ЗСУ.