Кампанія тиску на журналістів становить загрозу для демократії і майбутнього країни, – КЖЕ
Джерело: КЖЕ
У своїй заяві щодо кампанії тиску і залякування медійників Комісія з журналістської етики (КЖЕ) наголосила, що обурена випадками тиску на українських журналістів-розслідувачів і вважає це небезпечною загрозою для демократії і майбутнього країни.
“Прослуховування, прихована зйомка, непрохані візити за адресою проживання, цькування в соціальних мережах, звинувачення у нібито порушенні законодавства – усе це ми розцінюємо як залякування журналістів-розслідувачів та їхніх команд. Останні атаки на Юрія Ніколова і Дениса Бігуса виглядають як заздалегідь сплановані кампанії з дискредитації медійників в очах суспільства. Метою таких атак є знищення репутації відомих журналістів і провокування недовіри до журналістських розслідувань в Україні”, – йдеться у заяві.
Як зауважили в КЖЕ, наслідком втручання у приватне життя медійників може бути розкриття конфіденційних джерел. Це, своєю чергою, може становити загрозу для джерел, і в майбутньому ускладнить пошук інформації для всіх журналістів.
Окрім того, в Комісії переконані, що розслідувальна журналістика в Україні відіграє значну роль в умовах воєнного стану, закритих реєстрів і обмежених можливостей суспільства проконтролювати дії влади. Тому вона вважає неприпустимим, щоб на тлі погроз і тиску журналісти вдавалися до самоцензури й відмовлялися від гострих тем.
“Тільки притягнення винних до реальної відповідальності зможе зупинити ганебну кампанію із залякування журналістів та знецінення їхньої роботи”, — вважає КЖЕ і нагадує, що гарантом дотримання конституційних прав громадян є президент України.
КЖЕ вимагає від глави держави продемонструвати спроможність захищати демократію і свободу слова та закликає правоохоронні органи всебічно й незаангажовано розслідувати зазначені випадки тиску.
Також, з огляду на серйозні загрози демократії та парламентаризму в Україні, КЖЕ закликає парламент до незалежного нагляду за розслідуванням атак проти журналістів.
“Такі злочини не повинні залишитися безкарними”, — резюмували в Комісії.
- Журналісти команди “Bihus.Info” з місця подій повідомили, що в середу ввечері, 17 січня, СБУ вилучила носії з записами з камер відеоспостереження у комплексі, де приховано знімали представників “Bihus.Info”.
- Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту “Bihus.Info”.
- Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус відреагував на відео, на якому його співробітники домовляються про купівлю наркотиків та вживають їх.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.