Кампанія тиску на журналістів становить загрозу для демократії і майбутнього країни, – КЖЕ

Джерело: КЖЕ

У своїй заяві щодо кампанії тиску і залякування медійників Комісія з журналістської етики (КЖЕ) наголосила, що обурена випадками тиску на українських журналістів-розслідувачів і вважає це небезпечною загрозою для демократії і майбутнього країни.

“Прослуховування, прихована зйомка, непрохані візити за адресою проживання, цькування в соціальних мережах, звинувачення у нібито порушенні законодавства – усе це ми розцінюємо як залякування журналістів-розслідувачів та їхніх команд. Останні атаки на Юрія Ніколова і Дениса Бігуса виглядають як заздалегідь сплановані кампанії з дискредитації медійників в очах суспільства. Метою таких атак є знищення репутації відомих журналістів і провокування недовіри до журналістських розслідувань в Україні”, – йдеться у заяві.

Як зауважили в КЖЕ, наслідком втручання у приватне життя медійників може бути розкриття конфіденційних джерел. Це, своєю чергою, може становити загрозу для джерел, і в майбутньому ускладнить пошук інформації для всіх журналістів.

Окрім того, в Комісії переконані, що розслідувальна журналістика в Україні відіграє значну роль в умовах воєнного стану, закритих реєстрів і обмежених можливостей суспільства проконтролювати дії влади. Тому вона вважає неприпустимим, щоб на тлі погроз і тиску журналісти вдавалися до самоцензури й відмовлялися від гострих тем.

“Тільки притягнення винних до реальної відповідальності зможе зупинити ганебну кампанію із залякування журналістів та знецінення їхньої роботи”, — вважає КЖЕ і нагадує, що гарантом дотримання конституційних прав громадян є президент України.

КЖЕ вимагає від глави держави продемонструвати спроможність захищати демократію і свободу слова та закликає правоохоронні органи всебічно й незаангажовано розслідувати зазначені випадки тиску.

Також, з огляду на серйозні загрози демократії та парламентаризму в Україні, КЖЕ закликає парламент до незалежного нагляду за розслідуванням атак проти журналістів.

“Такі злочини не повинні залишитися безкарними”, — резюмували в Комісії.

Президент України Володимир Зеленський засудив російську атаку Сум, закликавши світових лідер до “жорсткої реакції”.

Газета The New York Times зобразила білоголового орлана, символ американського патріотизму, у традиційній російській шапці-вушанці на червоному тлі. Цей образ став обкладинкою до матеріалу з назвою “Як Республіканська партія закохалась у путінську Росію?”.

Померла генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова. Про смерть жінки повідомив її чоловік Олексій Лушников.

Уранці неділі, 13 квітня, російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Унаслідок атаки загинули люди.

Двоє підлітків загинули унаслідок зіткнення між вболівальники та поліцією перед грою чилійського клубу “Коло Коло” проти бразильської “Форталези” в межах Кубка Лібертадорес.