РФ хоче покращити відносини з Південною Кореєю, щоб пом’якшити наслідки співпраці з КНДР

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що Росія прагне налагодити відносини з Південною Кореєю, аби пом’якшити наслідки свого зближення з КНДР.

18 січня посол РФ у Південній Кореї Георгій Зінов’єв заявив, що Росія “вітатиме” Південну Корею у колі “дружних” держав та запропонував південнокорейському бізнесу долучитись до відновлення окупованого Донбасу.

Зінов’єв додав, що Південна Корея не хоче бачити стратегічну поразку РФ в Україні та застеріг Сеул від надання військової допомоги Києву.

Російський посол також заявив, що російсько-північнокорейська співпраця нібито не порушує жодних міжнародних санкцій.

Водночас в ISW нагадали, що Південна Корея давно сигналізує про те, що невдоволена зближенням Росії та КНДР.

Зокрема 17 вересня 2023 року президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що військово-технічні угоди Росії та Північної Кореї можуть порушувати санкції Ради безпеки ООН, а офіційні особи Південної Кореї нещодавно попередили, що Північна Корея збільшує поставки зброї та боєприпасів до Росії.

“Продовження співпраці Росії з Північною Кореєю, ймовірно, ще більше відштовхне Південну Корею від Росії, і Кремль, ймовірно, побоюється наслідків цієї змінної динаміки в Індійсько-Тихоокеанському регіоні”, – резюмували фахівці.

  • Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.