Хусити зберегли 70-80% свого потенціалу після ударів США по об‘єктах у Ємені – NYT

Джерело: The New York Times

Після серії атак США на об’єкти хуситів у Ємені, угруповання зберегло до трьох чвертей своєї здатності запускати ракети та безпілотники по суднах у Червоному морі.

За словами двох американських посадовців, які говорили на умовах анонімності, авіаудари, які завдали Сполучені Штати, пошкодили або знищили лише від 20 до 30 відсотків бойового потенціалу хуситів.

Це спричинено тим, що значна частина озброєння змонтована на мобільних платформах і може бути легко переміщена або прихована.

При цьому посадовці додали, що виявлення цілей хуситів виявилося більш складним завданням, ніж очікувалося, оскільки американські та інші західні спецслужби в останні роки не витрачали значного часу та ресурсів на збір даних про розташування командних центрів, складів боєприпасів, сил ППО, а також складів і виробничих потужностей для безпілотників і ракет хуситів.

Додамо, що атаки по об’єктах хуситів США, Велика Британія та їх союзники почали завдавати уночі 12 січня. Ці атаки – відповідь на дії хуситів, які протягом останнього часу атакували міжнародні морські судна у Червоному морі. Тоді було атаковано понад 60 цілей хуситів.

Президент США Джо Байден назвав нічні атаки успішними. Він наголосив, що США та союзники раніше попередили хуситів, що завдаватимуть ударів, якщо угруповання не припинить атаки на кораблі.

В Білому домі повідомили, що у п’ятницю, 19 січня, Сполучені Штати завдали трьох “успішних ударів із самооборони” по цілях хуситів у Ємені.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…