НАТО закупить артилерійські снаряди для України на $1,2 млрд

Джерело: AP

23 січня у НАТО підписали контракт на 1,2 мільярда доларів на виготовлення сотні тисяч артилерійських снарядів для поповнення запасів країн-членів, оскільки вони постачають Україні боєприпаси, щоб допомогти перемогти вторгнення Росії.

Контракт дозволить придбати 220 000 боєприпасів калібру 155 міліметрів, які є найбільш затребуваними артилерійськими снарядами у війні. Це дозволить союзникам поповнити свої арсенали та забезпечити Україну більшою кількістю боєприпасів.

Важливо захищати нашу власну територію, збільшувати власні запаси, і необхідно продовжувати підтримувати Україну, — наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Плани Європейського Союзу виготовити 1 мільйон артилерійських снарядів для України не виконані, досягнуто лише близько третини цілі. Високопосадовці ЄС заявили, що тепер очікують, що до кінця цього року європейська оборонна промисловість вироблятиме близько мільйона боєприпасів щорічно.

У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відвідуючи засідання Ради Україна – НАТО в Брюсселі, заявив, що Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.

Одначе, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон переконаний, що Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.