НАТО закупить артилерійські снаряди для України на $1,2 млрд

Джерело: AP

23 січня у НАТО підписали контракт на 1,2 мільярда доларів на виготовлення сотні тисяч артилерійських снарядів для поповнення запасів країн-членів, оскільки вони постачають Україні боєприпаси, щоб допомогти перемогти вторгнення Росії.

Контракт дозволить придбати 220 000 боєприпасів калібру 155 міліметрів, які є найбільш затребуваними артилерійськими снарядами у війні. Це дозволить союзникам поповнити свої арсенали та забезпечити Україну більшою кількістю боєприпасів.

Важливо захищати нашу власну територію, збільшувати власні запаси, і необхідно продовжувати підтримувати Україну, — наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Плани Європейського Союзу виготовити 1 мільйон артилерійських снарядів для України не виконані, досягнуто лише близько третини цілі. Високопосадовці ЄС заявили, що тепер очікують, що до кінця цього року європейська оборонна промисловість вироблятиме близько мільйона боєприпасів щорічно.

У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відвідуючи засідання Ради Україна – НАТО в Брюсселі, заявив, що Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.

Одначе, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон переконаний, що Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.