Військові використовуватимуть іноземні комплекси розмінування GCS-200 для очищення України
- Зображення: Міноборони
- Зображення: Міноборони
Джерело: Міноборони
Українські військові за допомогою іноземних комплексів розмінування GCS-200 очищатимуть території України від вибухонебезпечних предметів.
Відтак, невдовзі інженерно-саперний батальйон Командування сил підтримки ЗСУ розпочне очищати деокуповані українські території за допомогою машин механізованого розмінування GCS-200 (Global Clearance Solutions).
Це швейцарсько-німецька безпілотна багатоцільова платформа, що керується дистанційно. Під час розмінування міни підриваються або знищуються робочим механізмом, який має низку модифікацій та застосовується відповідно до умов, у яких працює.
Як гусенична машина, GCS-200 – дуже маневрена і може виконувати поворот на місці з мінімальним радіусом приблизно в чотири метри.
Платформи GCS використовують у більш ніж 40 країнах світу – вони зарекомендували себе як надійний та ефективний засіб для розмінування.
- Спільними зусиллями мережі JYSK із благодійним фондом “Повернись живим”, під час продажу новорічних гномів вдалося зібрати 7,5 млн грн на закупівлю інженерного обладнання для розмінування.
- Українські рятувальники отримали 10 машин механізованого розмінування та 100 пікапів від Республіки Корея.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.