У морг російського Бєлгорода після падіння літака Іл-76 доставили лише п’ять тіл – ГУР

Джерело: Андрій Юсов в етері “Радіо Свобода”

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що російський Іл-76, який напередодні упав в Бєлгородській області РФ, раніше фіксували в аеропорту “Енгельс-2”. Вважається, що борт доставляв озброєння, яке росіяни використовували для терору населення України.

Юсов зауважив, що на борту російського військово-транспортного Іл-76 мали перебувати високопосадовці РФ.

На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного керівництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування, ― поінформували у ГУР.

Одначе, перед зльотом російські спецслужби “в останній момент” заборонили російським високопосадовцям сідати на літак. Цю інформацію з’ясували вже після того, як сталася подія.

Також Юсов повідомив, що після аварії Іл-76 на місце події прибули російські рятувальники, однак доступу до нього в межах протоколу представникам МНС РФ не надали ― російські спецслужби вигнали рятувальників.

Водночас на відео з місця події не видно тіл.

Відомо з агентурних даних зокрема, що до бєлгородського моргу потрапило лише п’ять тіл. Власне, ця цифра відповідає кількості особового складу екіпажу того самого Іл-76, який знаходився у складі військово-космічних сил РФ, – наголосив Юсов.

Раніше Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.

Довідка. Вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

Своєю чергою, аналітики ISW зауважили, що РФ намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.