У морг російського Бєлгорода після падіння літака Іл-76 доставили лише п’ять тіл – ГУР

Джерело: Андрій Юсов в етері “Радіо Свобода”

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що російський Іл-76, який напередодні упав в Бєлгородській області РФ, раніше фіксували в аеропорту “Енгельс-2”. Вважається, що борт доставляв озброєння, яке росіяни використовували для терору населення України.

Юсов зауважив, що на борту російського військово-транспортного Іл-76 мали перебувати високопосадовці РФ.

На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного керівництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування, ― поінформували у ГУР.

Одначе, перед зльотом російські спецслужби “в останній момент” заборонили російським високопосадовцям сідати на літак. Цю інформацію з’ясували вже після того, як сталася подія.

Також Юсов повідомив, що після аварії Іл-76 на місце події прибули російські рятувальники, однак доступу до нього в межах протоколу представникам МНС РФ не надали ― російські спецслужби вигнали рятувальників.

Водночас на відео з місця події не видно тіл.

Відомо з агентурних даних зокрема, що до бєлгородського моргу потрапило лише п’ять тіл. Власне, ця цифра відповідає кількості особового складу екіпажу того самого Іл-76, який знаходився у складі військово-космічних сил РФ, – наголосив Юсов.

Раніше Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.

Довідка. Вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

Своєю чергою, аналітики ISW зауважили, що РФ намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.