Непал вимагає від Росії повернути завербованих на війну проти України
Джерело: Нараян Пракаш Сауд в інтерв’ю Associated Press
25 січня Непал закликав Росію повернути сотні громадян, яких завербували для війни проти України, а також виплатити компенсації за загиблих, заявив головний дипломат країни.
За оцінками, російська армія залучила понад 200 громадян Непалу для війни проти України, і щонайменше 14 з них загинули там, заявив міністр закордонних справ Непалу Нараян Пракаш Сауд.
Ми закликали Росію негайно припинити вербування непальських громадян у свою армію, негайно повернути тих, хто вже служить, повернути тіла загиблих, а також лікувати та повернути тих, хто був поранений у боях, — наголосив Сауд.
За словами Сауда, Непал також вимагає від Росії грошової компенсації для сімей тих непальських громадян, які загинули під час бойових дій.
У розпорядженні російської влади перебувають тіла 12 непальців із 14, чия загибель в Україні була підтверджена.
Ще п’ять непальців, ймовірно, потрапили в український полон.
Російське законодавство дозволяє іноземцям вступати в її армію після підписання контракту з міноборони РФ. У вересні влада Куби заарештувала 17 осіб у зв’язку з мережею вербування громадян Куби для війни на стороні Росії проти України.
Ми чітко донесли до росіян, що нашим громадянам не дозволено найматися до армії [іншої держави] і що їх треба негайно відправити назад, — акцентував глава МЗС Непалу.
- 5 січня Непал припинив видачу дозволів своїм громадянам на роботу в Росії та Україні до подальшого повідомлення після того, як щонайменше 10 непальських солдатів були вбиті під час служби в російській армії.
- Росія намагається через оголошення в інтернеті набирати на війну проти України громадян Казахстану.
- За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, декілька десятків німецьких екстремістів направилися воювати в Україну, більшість – на боці Росії.
- Поліція Непалу затримала десять осіб, які незаконно стягували великі суми грошей від безробітних молодих людей за туристичні візи. Надалі їх відправляли для незаконного вербування до ЗС РФ.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.