Вкрали майже 1,5 млрд грн: оголошено підозри чиновникам оборонного відомства
Джерело: Служба безпеки України
СБУ та Міноборони викрили чиновників оборонного відомства і менеджерів “Львівського арсеналу”, які вкрали понад 1,5 мільярда гривень при закупівлі 100 тисяч мінометних снарядів для ЗСУ.
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Зазначають, що до схеми розкрадання державних коштів причетні колишні та нинішні керівники Міноборони та представники афілійованих компаній.
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
За даними слідства, в серпні 2022 року чиновники уклали контракт із “Львівським арсеналом” на закупівлю артснарядів. Після отримання коштів від Міноборони менеджмент компанії частину грошей перевів на баланс іноземної комерційної структури, а решта залишалася на рахунках української компанії в столичному банку.
Проте жодного снаряда Україні так і не відправили, а кошти вивели у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах.
П’ятеро фігурантів вже отримали підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою), і їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії “Львівський арсенал”, а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури.
Одного із них затримали на кордоні на спробі виїхати за межі України, він залишається під вартою. Розглядається питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів.
- Прокурор Офісу Генерального прокурора Євген Сльота повідомив, що у справі про розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС на даний час повідомлено про підозру 12 особам.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- Колишнього заступника директора департаменту Державної служби експертного контролю засудили на 10 років і шість місяців ув’язнення за вимагання 250 тис. доларів США.
- 22 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід сину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича. Роману Гринкевичу призначили тримання під вартою до 17 березня з можливістю застави розміром у понад 500 мільйонів гривень.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.