У «Нафтогаза» запрацювали сервіси та сайти після кібератаки
Джерело: пресслужба компанії
У понеділок, 29 січня, знову відновили роботу сервісів та вебсайтів Газопостачальної компанії “Нафтогаз України” та Газмереж.
“Роботу всіх онлайн-сервісів Газопостачальної компанії “Нафтогаз України” та Газмереж відновлено”, – йдеться в повідомленні.
Зазначимо, що ще 25 січня газова компанія “Нафтогаз України” та ТОВ “Газорозподільні мережі України” стали жертвою кібератаки, спрямованої проти одного з їхніх дата-центрів.
Ще зранку 25 січня стався технічний збій у роботі сайту відомства та системи “Шлях”. Щодо обмеження роботи повідомили у Державній службі з безпеки на транспорті (“Укртрансбезпека”).
Двома днями раніше у Львові житловий масив Сихів став жертвою внаслідок хакерської атаки на муніципальне підприємство “Львівтеплоенерго”, що призвело до припинення подачі гарячої води та опалення в цьому районі.
- За даними української розвідки у Москві кібератаки зазнав провайдер, який забезпечував інтернетом держструктури РФ.
- Фахівці української організації Blackjack здійснили успішну кібератаку на російське державне підприємство, яке виконує усі будівельні підряди до міноборони РФ.
- Фахівці групи “BO Team” здійснили кібератаку проти далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології “Планета”, знищивши його базу даних.
- Кіберфахівців української розвідки знищили всю ІТ-інфраструктуру компанії IPL Consulting, яка спеціалізувалася на впровадженні інформаційних систем у російській промисловості.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.