У Литві оголосили збір коштів на приціли та засоби РЕБ для українських захисників
Джерело: пресслужба організації Blue/Yellow for Ukraine
24 січня у Литві стартував збір коштів на підтримку та захист українських військовослужбовців.
Метою кампанії RADAROM є допомога у захисті українських армійців від загроз безпосередньо на полі бою.
Зібрані кошти скерують на придбання індивідуальних пакунків для українських оборонців. Вартість одного комплекту становить 7 500 євро, він міститиме монокуляр нічного бачення, лазерний приціл та індивідуальний засіб захисту від безпілотників (РЕБ).
Усе обладнання закуплять у литовського виробництва.
Чим більше підтримки зберемо, тим більше військових захистимо, — закликали у повідомленні.
Відповідну акцію на підтримку України спільно організували волонтерська організація Blue/Yellow, суспільний мовник LRT, Laisvės TV, Stiprūs kartu та журналістка Рита Мілюте. Збір триватиме до 24 лютого.
Минулого року у межах кампанії RADAROM литовські волонтери зібрали 14 мільйонів на закупівлю тактичних радарів.
Довідка. Волонтерська організація Blue/Yellow for Ukraine допомагає українським військовим ще з початку війни у 2014 році. Після повномасштабного вторгнення Росії робота волонтерів відчутно посилилася.
- Згідно з результатами соціологічного опитування, українці найбільше довіряють ЗСУ, добровольчим батальйонам та волонтерським організаціям.
- Національний банк України презентував нову пам’ятну монету “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!”, що присвячена тим, хто допомагає армії, організовує збори коштів, здобуває і доставляє техніку, спорядження, продукти, ліки, знаходить шляхи для розв’язання найнагальніших потреб українських оборонців.
- Нещодавно громади Київщини передали нову партію дронів і пікапів для окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, мовив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
- Уряд Обʼєднаних Арабських Еміратів передає Україні 50 автомобілів швидкої допомоги, аби підтримати медичну інфраструктуру країни.
- Уряд Обʼєднаних Арабських Еміратів передає Україні 50 автомобілів швидкої допомоги, аби підтримати медичну інфраструктуру країни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.