Боррель закликав «викинути імперські амбіції Росії на смітник історії»

Джерело: Жозеп Боррель у колонці L’Obs

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель стверджує, що спокуси примиритися з Росією сьогодні так само помилкові, як і на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Боррель наголосив, що два роки тому Путін абсолютно помилився. Він помилявся щодо можливостей своєї армії, щодо опору українців, європейської єдності та міцності трансатлантичного сполучення.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки закликав показати російському президенту, що він знову не правий.

Ми знову чуємо, що Україна не може перемогти й що підтримка Заходу не буде тривалою. І знову з’являються спокуси примирення. Ці ідеї були помилковими у 2022 році, і вони залишаються помилковими сьогодні. Ми не повинні дозволити їм формувати нашу політику щодо України… Замість того, щоб шукати примирення, ми повинні пам’ятати уроки, які засвоїли з 2022 року, уникати повторення помилок, які ми зробили, і подвоїти наші зусилля в тих сферах, де ми досягли успіху, — заявив Боррель.

Він наголосив, що Путін може погодитися на перемир’я лише на його умовах, додавши, що російський президент говорить про “денацифікацію”, “демілітаризацію” і “демонтаж”. Три слова, які означають лише одне: капітуляція.

Боррель нагадав, що ЄС та держави-члени надали Україні безпрецедентну економічну, гуманітарну та військову підтримку, зокрема, поставивши зброї та боєприпасів на майже 30 мільярдів євро і підготовивши майже 40 000 українських армійців на території ЄС.

Водночас він розкритикував Захід за те, що часто надто повільно постачав Україні необхідну зброю, часто вирішуючи діяти лише тоді, коли Росія загрожувала взяти гору. Це вагання коштувало багатьох життів.

Перемога України над Росією є найкращою гарантією безпеки Європи. Росія, яка навчилася залишатися в межах своїх кордонів, зменшить тиск на своїх сусідів… Це дозволить привернути увагу до багатьох інших викликів, які необхідно вирішити. З нашою допомогою Україна може повернути імперські амбіції Росії на смітник історії. Це те, що має керувати нашими діями та нашими думками, — резюмував Боррель.

Нещодавно Боррель наголосив, що Росія має імперську політичну ідентичність, тож буде завжди загрозою для європейських націй.

  • 22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив на необхідності надати Україні “швидку військову допомогу”.
  • 2 січня Жозеп Боррель заявив, що РФ, яка вдається до масованих ракетних обстрілів населення та інфраструктури України, нестиме відповідальність за скоєнні воєнні злочини.
  • Боррель повідомив, що Європейський Союз вже надав Україні 27 мільярдів євро військової допомоги та продовжить підтримувати країну у боротьбі проти росіян.
  • Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).