Відтепер Україна закуповуватиме дрони через систему Prozorro
Джерело: Мінцифри
Відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
Зокрема, Mavic, Autel та Matrice тощо. Так на ринку з’явиться більше конкуренції, тож проводити закупівлі можна буде максимально швидко й за найвигіднішими цінами.
Крім того, процедура закупівлі буде безпечною: уся чутлива інформація, як-от строки та місця постачань, буде закритою для широкого загалу. Так цими даними не зможуть скористатися вороги.
Постанова, яку ухвалив Кабмін, дає змогу проводити закупівлі за рамковими угодами. Це працюватиме так: замовник, який хоче придбати дрон, має сформувати рамку. Тобто виставити на Prozorro оголошення з описом потрібного БпЛА. У цій рамці зможуть зареєструватися продавці. І після цього отримати інформацію про строки, місце поставки та інші дані, необхідні для закупівлі.
Далі відбудеться аукціон. Переможе продавець, який найбільше відповідає умовам замовника та надав найвигіднішу пропозицію.
Додамо, що уряд підтримав внесену міністром оборони Рустемом Умєровим постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів в Україні.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.