Bild: Україна потопила п’яту частину Чорноморського флоту РФ

Джерело: Bild

За аналізом даних німецького експерта Юліан Ріпке, навесні 2022 року Чорноморський флот РФ налічував понад 70 кораблів, а російська пропаганда називала його “непереможним”. Та після знищення крейсера “Москва”, ворожий флот назавжди відійшов від берегів України.

Всього з того часу у відкритому морі та в доках українські оборонці знищили 13 кораблів, а також будівлю штабу ЧФ у Севастополі. Днями у Криму морськими безпілотниками потопили ракетний катер “Івановець”.

За підрахунками німецького експерта Маттіа Неллеса, якщо судити із загального тоннажу кораблів, втрати ворожого флоту становлять уже 20%.

Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків, — зазначив історик Ян Берендс з Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері.

Зауважимо, за словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

Він розповів, що серед тих близько 80 бойових одиниць в Чорноморському флоті 30-35 – це одиниці із “серйозним озброєнням”. Зокрема йдеться про великі десантні кораблі, підводні човни, мінні загороджувачі тощо.

На сьогодні, як зауважив Плетенчук, вже знищено 25 бойових одиниць Чорноморського флоту, а 15 – мають суттєві пошкодження та перебувають на ремонті.

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.

Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн. 

Українська влада не шукає простих шляхів… Як і зручних для громадян, економічно доцільних та ефективних для держави. Тому законопроєкт про збільшення податків № 11416-д став втіленням улюбленого податкового принципу голови профільного комітету Верховної Ради, “слуги” Данила Гетманцева – “Оподаткування – це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”. Щоправда, останнє виявилось зовсім не обов’язковим, адже “общипують” навіть попри крики.