Адміністрація Байдена програла спробу відновити юридичний захист для ЛГБТ-студентів

Джерело: Reuters

Апеляційний суд США в п’ятницю, 14 червня, відхилив пропозицію адміністрації президента Джо Байдена відновити свою директиву, згідно з якою школи дозволяли учням-трансгендерам користуватися ванними кімнатами й роздягальнями та приєднуватися до спортивних команд, які відповідають їхній статі.

Група 6-го окружного апеляційного суду США в Цинциннаті, штат Огайо, погодилась зі штатами, що вказівки Міністерства освіти США від 2021 року неправомірно наклали на державні школи нові юридичні обов’язки, яких немає у федеральному законодавстві.

У 6-му окрузі заявили, що департамент не дотримувався належних процедур для створення нових правил і не розглядав, чи поширює федеральний закон, що забороняє дискримінацію за статтю в освіті, зокрема захист ЛГБТ-студентів.

Суд підтвердив рішення федерального судді штату Теннессі від 2022 року про блокування виконання вказівок проти 20 штатів, включно з багатьма державними університетами, якими вони керують.

Асоціація християнських шкіл і студентка-спортсменка з Арканзасу приєдналися до виклику штатів. Консервативна група Alliance Defending Freedom, яка їх представляє, схвалила рішення у своїй заяві.

“Радикальний поштовх адміністрації Байдена до переосмислення статі ставить під загрозу рівні можливості, якими жінки та дівчата користувалися протягом 50 років”, — сказав юрист групи Метт Боумен.

2 липня помер казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков. Він після замаху, скоєного у Києву, перебував у глибокій комі.

Станом на 08:00 у вівторок, 2 липня, протягом минулої доби по всій лінії фронту відбулось 189 бойових зіткнень.

Протягом доби, 1 липня, ЗС РФ зазнали втрат серед особового складу у кількості близько 1280 військових. За понад два роки великої війни втрати в живій силі російської армії наразі становлять 545 090 осіб.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибуде до Києва. У межах візиту він проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Як стверджують The Guardian та Financial Times, офіційних заяв про візит поки немає від жодної зі сторін.

Нідерланди дозволили експорт в Україну 24 винищувачів F-16 та семи авіадвигунів до них. Згідно з ліценцією від міністерки зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, перший літак має надійти “незабаром”.