Адміністрація Байдена спорядить останній пакет озброєнь на $500 млн – Голос Америки

Джерело: Голос Америки
Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.
Відтак ще близько $3,8 млрд на програму PDA залишаться невикористаними, попри обіцянки Білого дому витратити усю суму до кінця каденції Байдена.
Кошти перейдуть у розпорядження Дональда Трампа після його інавгурації 20 січня, повідомили у Пентагоні.
Раніше повідомляли, що адміністрація Байдена готується оголосити про масштабний, остаточний пакет військової допомоги для України в межах візиту міністра оборони Ллойда Остіна до Німеччини 9 січня.
Хоча точну суму пакету не названо, поінформовані посадовці зауважили, що він буде “суттєвим”. Водночас він не включатиме всі $4 млрд, які залишилися в межах фінансування, затвердженого Конгресом для України.
За словами посадовців, після цього пакету залишиться “кілька мільярдів доларів”, які нова адміністрація, очолювана Дональдом Трампом, зможе використати для допомоги Україні, якщо вирішить це зробити.
Додамо, адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
На запитання про те, чи встигнуть США витратити на допомогу Україні всю цю суму, речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що посадовці роблять все можливе, аби надати Києву все, що йому потрібно.
Нагадаємо, Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
- Пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.
Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.
У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.
Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.
Російські війська вдруге за день завдали ударів дронами по Харкову, внаслідок чого виникли пожежі на житлових і громадських об’єктах, є постраждалі.