Адміністрація Трампа просила Україну прийняти депортованих іноземців — WP
Джерело: The Washington Post
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Пропозицію передав високопоставлений американський дипломат у січні, вже після інавгурації Трампа. У ній мовилося про відправку нелегальних мігрантів до України, попри повномасштабну війну, відсутність діючого аеропорту та постійні авіаудари. Реакція Києва у документах не зафіксована, окрім повідомлення української дипломатки, що офіційну відповідь країна надасть після формування позиції уряду.
За даними видання, Україна жодного разу не приймала іноземців, депортованих зі США, і немає ознак, що Київ серйозно розглядав цю пропозицію. Двоє українських посадовців зазначили, що питання не доходило до найвищих урядових рівнів. Тоді як один із них наголосив, що не чув про жодні “політичні вимоги” з боку США.
Тим часом, Державний департамент у своїй заяві наголосив, що “постійна взаємодія з іноземними урядами” є “життєво важливою для стримування незаконної та масової міграції та реалізації безпеки наших кордонів”. Агентство перенаправило питання щодо пропозиції України до Міністерства внутрішньої безпеки, яке не відповіло на запити про коментарі.
Документи також свідчать про ширшу політику нової адміністрації Трампа, котра прагне розширити перелік країн, готових приймати депортованих іноземців зі США. Серед країн, з якими велися переговори, згадуються Руанда, Узбекистан, Грузія, Мексика, Панама тощо. У випадку з Руандою США навіть здійснили разову виплату у $100 тисяч за прийом одного іракця. Своєю чергою, Узбекистан у березні погодився прийняти понад 100 осіб, зокрема громадян Казахстану і Киргизстану.
За словами директорки Міжнародної організації у справах біженців у Північній та Південній Америці та Європі Яель Шахер, адміністрація Трампа “намагається тиснути на уряди, котрі прагнуть здобути прихильність США”. Вона також зазначила, що масштаби, кількість та непрозорість таких домовленостей є безпрецедентними.
Звернення Вашингтона до Києва відбулося у перші дні роботи нової адміністрації, оскільки президент продовжував рекламувати свою амбітну мету – посередництво в укладенні мирної угоди, водночас висловлюючи глибокі побоювання щодо величезних сум допомоги, яку 46-й президент Джо Байден, надав Україні. Нова адміністрація США також розглядала можливість скасування деяких положень, які дозволяли громадянам України залишатися в Сполучених Штатах.
Додамо, 5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.
Окрім того, адміністрація Трампа планує запровадити штрафи для мігрантів, які не залишили територію США. Їм може загрожувати до 998 доларів штрафу за кожен день перебування в країні. У разі несплати — передбачається можливість конфіскації їхнього майна.
- Федеральний суддя заявив, що вбачає ймовірні підстави для того, щоб притягнути адміністрацію президента Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за неповагу до суду через невиконання його розпорядження зупинити депортаційні рейси до Сальвадору.
- Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
- У місті Нью-Бедфорд, штат Массачусетс, агенти Імміграційної та митної служби США розбили вікно автомобіля і силоміць витягли з нього іммігранта з Гватемали. Його адвокатка каже, що це не той чоловік, якого шукали федерали.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.