Адміністрацію Трампа змусили відновити розгляд заяв мігрантів

Джерело: Justice Action Center

Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.

Мова про документи на дозвіл на роботу, зміну імміграційного статусу та тимчасовий захист.

Правозахисники стверджують, що адміністрація Трампа незаконно зупинила розгляд гуманітарних справ, чим поставила під загрозу життя тисяч людей. У квітні суд уже тимчасово заблокував припинення легального статусу та робочих дозволів для понад пів мільйона мігрантів з Гаїті, Куби, Венесуели, Нікарагуа та інших країн.

Наразі подання заяв відновили, однак це проміжне рішенн. Нині процес триває, і уряд має право оскаржити ухвалу у Верховному Суді.

Зауважимо, 5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.

Разом з тим, адміністрація Трампа планує запровадити штрафи для мігрантів, які не залишили територію США. Їм може загрожувати до 998 доларів штрафу за кожен день перебування в країні. У разі несплати — передбачається можливість конфіскації їхнього майна.

  • Федеральний суддя заявив, що вбачає ймовірні підстави для того, щоб притягнути адміністрацію президента Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за неповагу до суду через невиконання його розпорядження зупинити депортаційні рейси до Сальвадору.
  • Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
  • У місті Нью-Бедфорд, штат Массачусетс, агенти Імміграційної та митної служби США розбили вікно автомобіля і силоміць витягли з нього іммігранта з Гватемали. Його адвокатка каже, що це не той чоловік, якого шукали федерали.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.