Адміністрація Трампа оприлюднила 230 тисяч файлів у справі вбивства Мартіна Лютера Кінга

Джерело: The Washington Post

Адміністрація президента США оприлюднила понад 230 тисяч файлів, пов’язаних з убивством темношкірого лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга у квітні 1968 року.

“Файли містять збірку документів ФБР, а також новинних вирізок, зібраних протягом десятиліть, в тому числі звіти, написані для повторного розслідування справи в 1976 році ФБР та в 1979-му – Спеціальним комітетом Палати представників з питань убивств”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіли у виданні, файли не розкривають жодної нової інформації про стеження ФБР за Мартіном Лютером Кінгом. Як і про те, чи працювали федерали із засудженим убивцею Джеймсом Ерлом Реєм, як стверджували деякі дослідники і родина Кінгів.

Оприлюднення документів про вбивство Кінга відбулося на тлі вимог демократів і деяких республіканців розкрити інші документи, пов’язані із розслідуванням справи Епштейна.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.