Адвокат Червінського заявив, що «не виключає» його ймовірної передачі росіянам
Джерело: Андрій Йосипов в етері “Прямого”
Адвокат колишнього розвідника Романа Червінського Андрій Йосипов заявив, що станом на сьогодні невідомо про місце перебування полковника СБУ.
19 квітня опівночі сплив термін запобіжного заходу тримання Червінського під вартою. Суд у Кропивницькому не ухвалив жодного рішення щодо продовження запобіжного заходу, однак військового з приміщення суду вивезли у невідомому напрямку. Адвокат висловив побоювання, що з урахуванням численних успішних спецоперацій за участі Червінського проти РФ, його можуть таємно передати агресору.
Попри те, що захисники зверталися з заявами як про викрадення та незаконне утримання до правоохоронних органів, будь-якої інформації про те, де саме він перебуває, досі немає. Йосипов додав, що неможливо сказати на 100%, гарантувати, що розвідник перебуває в умовах слідчого ізолятора.
Протягом двох діб правоохоронні органи не реагують на звернення.
У нас була інформація про факт перебування Червінського в розшуку в РФ. І я дуже б не хотів забігати наперед, але не виключатиму того факту, і принаймні ми будемо перевіряти той факт, що Червінський міг бути викрадений – це лише як припущення – для передачі ворогу. Я такого факту також до кінця не буду відкидати. Чому? Тому що повторюся, історія Червінського і історія його спецоперацій щодо наших ворогів достеменно відома не лише суспільству. Ті операції, про які відкрито можна було вже говорити по результатам їх завершення. І щодо “вагнергейту”, і щодо Цемаха. Біографія Червінського викликає у нас побоювання, що він може і не перебувати в умовах слідчого ізолятора, – пояснив адвокат.
Йосипов також додав, що було б набагато спокійніше, якби запобіжний захід був би продовжений. Натомість відсутність інформації, зокрема і з Кіровоградського районного суду про ухвалення будь-якого рішення, на підставі якого його можна утримувати під вартою, відсутність інформації від правоохоронних органів протягом двох діб про його місце перебування і відсутність реакції на заяви, відсутність інформації від самого органу досудового розслідування і органу прокуратури в цьому кримінальному провадженні, інформації безпосередньо захисникам і родині змушує сторону захисту, у межах припущення, “думати про найгірше”.
Довідка. 2022 року українські військовослужбовці намагались завербувати російського пілота, вмовивши його перегнати в Україну військовий літак РФ. Зазначається, що дії колишнього розвідника Романа Червінського, представників СБУ та Повітряних сил призвели до ракетного обстрілу аеродрому “Канатове” 23 липня 2022 року. Служба безпеки України відкрила щодо них справи.
21 квітня СБУ повідомила Червінському про підозру за статтею ККУ “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”. Його дії, за версією слідства, призвели до ракетного удару російськими армійцями по аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області влітку 2022 року.
24 квітня на Тернопільщині Служба безпеки України затримала Червінського.
25 квітня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців без права внесення застави колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперації Роману Червінському. За даними слідства, його дії призвели до жертв та знищення техніки після обстрілу аеродрому “Канатове” Кіровоградської області.
- Ексрозвідник, полковник Роман Червінський заявив, що справу проти нього організовує заступник голови Офісу президента Олег Татаров.
- За словами офіційних осіб в Україні та в інших країнах Європи, колишній виконувач обов’язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Роман Червінський був невіддільною частиною диверсійної операції та координував атаку на газопровід Nord Stream.
- У лютому прокуратура Швеції заявила, що припиняє розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream 1 і 2 і передасть докази, виявлені під час розслідування, німецьким слідчим.
У квітні 2024 року, у тимчасово окупованому селі Залізний Порт на Херсонщині представники окупаційних військ РФ розстріляли подружжя.
Ворог завдав удару по залізничній інфраструктурі Дніпропетровщини. Також пошкоджено будівлі та рухомий склад.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
У Росії скаржаться, що українські безпілотники завдали удару по нафтобазі “Роснефти” у місті Ліски Воронезької області.