Агенція оборонних закупівель уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

Джерело: Міноборони

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Контракт став можливим завдяки підтримці “Адміністрації оборонних матеріалів Швеції, FMV” у межах угоди про співпрацю між FMV та Міністерством оборони України, яку було підписано під час саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року.

Співпраця зі шведською адміністрацією оборонних матеріалів дає змогу пришвидшити розбудову власної агенції та здійснювати подальші закупівлі, спираючись на найкращий європейський досвід прозорості процесу придбання необхідних виробів за рахунок використання та втілення найкращих європейських моделей.

Узгоджений сторонами на початку лютого у Стокгольмі план дій, окрім запланованих контрактів, передбачає також можливість під’єднатися до поточних шведських закупівель вже зараз.

“Досвід нашої співпраці за цим першим контрактом дозволить прокласти шлях для багатьох наступних контрактів найближчим часом та зміцнити Збройні сили України!” – зазначив генеральний директор FMV Горан Мортенссон.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.