Агента ФСБ РФ, який передавав дані про ЗСУ, засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: Офіс генпрокурора
Агента ФСБ РФ, який передавав дані про військових ЗСУ та очікував на окупацію Одеси, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури експравоохоронця визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Прокурори у суді довели, що засуджений за грошову винагороду допомагав ворогу в проведенні підривної діяльності проти України.
У разі окупації Одеси він хотів отримати посаду начальника економічного відділу у незаконно створених РФ правоохоронних органах.
Чоловік збирав розвіддані про місця розташування засобів протиповітряної оборони ЗСУ на території одного з районів Одеси, їхньої кількості, а також щодо особового складу та військової техніки, які здійснюють охорону цих об’єктів.
На виконання завдань російських кураторів, під час поїздки до Миколаєва засуджений відстежував постачання військової техніки на передову, зосередження військових, фіксував місця дислокації військових частин та позицій ППО.
Для комунікації з представниками ФСБ РФ інформатор використовував заздалегідь відпрацьований анонімний телеграм-канал. У текстових повідомленнях коригувальник підтверджував ворогові координати військових об’єктів за допомогою посилання на Google maps.
За свої послуги він отримав 1100 доларів винагороди. Для конспірації та не привертання уваги до інформатора, кошти надходили невеликими частинами до різних банківських установ (пунктів отримання грошових переказів) на території Одеси.
Правоохоронці затримали чоловіка у березні 2023 року. На вирок суду він очікував під вартою.
- Агента ФСБ РФ, який надавав ворогу інформацію про локації бойових позицій Сил оборони на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.
- Агентку ФСБ, яка наводила російські ракети на оборонні підприємства Кіровоградщини, засудили до довічного позбавлення волі.
- Співробітники Служби безпеки України затримали агентку ФСБ РФ, яка коригувала повітряні атаки росіян по позиціях Сил оборони на Донеччині.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.