Агітував за приєднання Херсонщини до РФ: клірику УПЦ МП повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Клірику УПЦ МП, який агітував за приєднання Херсонщини до РФ і розфарбував в’їзну стелу в триколор, повідомлено про підозру.
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так званої “Херсонської єпархії РПЦ” на тимчасово захопленій частині регіону.
Під час окупації обласного центру він одним з перших підтримав загарбників та пішов з ними на співпрацю як клірик місцевої громади УПЦ МП.
Згодом гауляйтер Сальдо погодив його “кандидатуру” на керівника місцевої окупаційної організації, яка діяла під виглядом “громадського об’єднання молоді”.
Перебуваючи на цій “посаді”, фігурант зібрав однодумців для розфарбування стели на в’їзді в окупований Херсон у кольори російського прапора. Про це колаборант прозвітував у ході прямих трансляцій в ефірах центральних телеканалів країни-агресорки.
Крім того, клірик агітував вірян підтримати псевдореферендум щодо “приєднання” регіону до складу Росії.
Під час звільнення Херсонщини фігурант разом з батьком – настоятелем місцевого храму УПЦ МП, втік до міста Ставрополь.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили іподиякону-колаборанту про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 1 ст. 436-2 (заперечення збройної агресії РФ проти України);
- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти українців.
Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій його батька, який так само причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь РФ.
- Підсанкційному митрополиту УПЦ МП із Запоріжжя, який провокував релігійну ненависть, повідомлено про підозру.
- На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.
- Митрополиту Святогірської лаври УПЦ (МП) Арсенію, який повідомив росіянам про позиції ЗСУ на Донеччині, повідомлено про підозру.
- Результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.