Акції Rheinmetall з початку повномасштабної війни зросли удесятеро

Джерело: Deutsche Welle

З початку війни Росії проти України курс акцій найбільшого оборонного концерну у ФРН Rheinmetall збільшився удесятеро. Якщо 23 лютого 2022 року одна акція компанії коштувала 96,8 євро, то опівдні 26 лютого цього року – вже торгувалася на біржі Xetra вже по 968 євро.

Зауважується, що про стрімке зростання бізнесу свідчать повні книги замовлень. Так, backlog (що охоплює не лише наявні замовлення, а й очікувані поставки за довгостроковими контрактами та потенційні угоди) становив на кінець 2021 року 24,5 млрд євро. Восени 2024 року показник уже досяг майже 52 млрд євро, і тенденція до зростання зберігається.

Rheinmetall виробляє танки, військові вантажівки, артилерію, зенітні гармати та боєприпаси – озброєння, яке вкрай необхідне на війні. Компанія постачає зброю Україні, а також отримує вигоду від попиту з боку країн НАТО, які відчувають загрозу з боку Росії, і, як наслідок, інвестують більше коштів в оборону.

До асортименту Rheinmetall також входять бойове екіпірування для піхоти з цифровими компонентами. Штаб-квартира компанії знаходиться в Дюссельдорфі, а найбільше виробництво розташоване у місті Унтерлюс у федеральній землі Нижня Саксонія.

У середині березня Rheinmetall представить фінансовий звіт за 2024 рік. Акції інших оборонних компаній, таких як Hensoldt і Renk, також користуються високим попитом.

Додамо, будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу у 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан наголосив, що Росія ризикує міжнародною ізоляцією, якщо не проявить гнучкості у питанні перемир’я з Україною.

Ввечері, 29 травня у Великому Березному на Закарпатті група цивільних вчинила напад на прикордонний наряд, котрий проводив перевірку стосовно осіб, ймовірно причетних до переправлення через українсько-словацький кордон громадян призовного віку.

Агенція оборонних закупівель Міноборони презентувала нову модель закупівель безпілотників для ЗСУ, котра покликана стимулювати розвиток українського ринку завдяки формуванню конкурентного середовища, побудові зрозумілих правил та можливості планувати виробництво. 

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 травня. Від початку цієї доби відбулося 119 бойових зіткнень, третина з них – на Покровському напрямку.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.