Активістку з Саудівської Аравії засудили до 11 років ув’язнення за підтримку прав жінок

Джерело: The Guardian

Активістку Манахель аль-Отайбі, яка у соцмережах підтримувала розширення прав жінок, засудили до 11 років ув’язнення відповідно до закону про боротьбу з тероризмом.

Офіційні особи Саудівської Аравії підтвердили Верховному комісару ООН з прав людей, що активістці винесли вирок ще 9 січня за “терористичні злочини”.

Аль-Отайбі винесли вирок на таємному слуханні у Контртерористичному суді. Її визнали винною у злочинах, пов’язаних з антитерористичним законом Саудівської Аравії, який криміналізує використання вебсайтів для “трансляції чи публікації новин, заяв, фейкових чуток тощо”.

Засуджена активістка є сертифікованим інструктором по фітнесу та художницею. Вона часто закликала до розширення прав та можливостей жінок у своїх акаунтах у соцмережах. Її арештували у листопаді 2023 року.

Жінку також звинуватили у використанні хештегу #societyisready (суспільство готове – ред.), який означає припинення правил чоловічої опіки.

Окрім цього, влада також звинуватила сестру активістки, Фуз аль-Отайбі за “непристойний одяг”, однак їй вдалось втекти з Саудівської Аравії до арешту.

Інша сестра активістки, Меріам – відома захисниця прав жінок – була затримана, а згодом звільнена у 2017 році, за протест проти правил опіки.

Amnesty International і правозахисна група ALQST закликали владу Саудівської Аравії негайно та беззастережно звільнити аль-Отайбі та заявили, що її ув’язнення “прямо суперечить наративу влади щодо реформ і розширення прав і можливостей жінок”.

Amnesty та ALQST вказали на іронію у справі аль-Отайбі: активістка була гучною прихильницею “радикальних змін” спадкоємного принца Мухаммеда бін Салмана, зокрема ймовірного послаблення дрескоду для жінок. В інтерв’ю 2019 року вона сказала, що завдяки заявам принца відчуває себе вільно висловлюючи свої погляди та обираючи одяг, який їй подобається. Водночас через кілька років жінку арештували.

Правозахисні групи стверджують, що аль-Отайбі зазнавала жорстоких знущань, починаючи з її насильницького зникнення протягом п’яти місяців з листопада 2023 року по квітень 2024 року. Коли вона відновила зв’язок зі своєю родиною, вона сказала, що її тримали в одиночній камері та порушили ногу після фізичного насильства. Офіційні особи Саудівської Аравії спростували ці заяви.

Її справа послідувала за низкою подібних випадків, у яких саудівські жінки, були арештовані ні десятки років за дописи у соціальних мережах. Серед них такі жінки, як Сальма аль-Шехаб, засуджена до 27 років, Фатіма аль-Шаварбі, засуджена до 30 років, Сукайна аль-Айтан, засуджена до 40 років, і Нура аль-Кахтані, засуджена до 45 років.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.