Алюміній, SWIFT, танкери: Bloomberg повідомив, якими можуть бути нові санкції ЄС проти РФ

Джерело: Bloomberg

У новому пакеті санкцій проти РФ Євросоюз може запровадити поетапну заборону на російський алюміній, від’єднати більше банків від системи SWIFT та ввести обмеження щодо понад 70 танкерів, які перевозять російську нафту.

Таку інформацію агентству повідомили джерела, знайомі з перемовинами членів Євросоюзу.

За їхніми даними, європейським покупцям дозволять імпортувати 275 000 метричних тонн російського металу у межах системних квот протягом року, перш ніж заборона повністю стане чинною. Квоти на обсяг імпорту встановлюватимуть країни-члени ЄС та виконавчий орган блоку.

В агентстві нагадали, що для затвердження санкцій потрібна згода всіх членів Європейського Союзу і наголосили, що до офіційного ухвалення запобіжні заходи можуть змінитись. Щобільше, невідомо, коли він буде ухвалений, оскільки Угорщина активно виступає проти нових обмежень щодо Росії.

За 11 місяців 2024 року ЄС імпортував близько 320 000 тонн необробленого алюмінію з РФ, що складає 6% від загального обсягу імпорту.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну лунали заклики до заборони російського алюмінію. Натомість блок поступово скорочував імпорт з Росії, шукаючи альтернативних постачальників.

Однак окремі члени ЄС досі були проти таких заходів, пояснюючи це тим, що деякі головні компоненти буде важко замінити.

Водночас тиск щодо ухвалення жорсткіших заходів проти російського металургійного сектора зріс останніми місяцями. США та Велика Британія ввели заборону на торгівлю російськими металами на Лондонській біржі торік, що спершу викликало різкі коливання цін на біржі та прискорило перерозподіл світових торгових потоків.

Раніше ЄС розглядав можливість додати до пакета заборону на російський СПГ, але у чинних пропозиціях цього немає. Імовірно, що Євросоюз буде поступово відмовлятись від цього товару.

Серед інших пропозицій ЄС – заборона тимчасового зберігання російської нафти у країнах блоку, розширення обмежень на російські та підконтрольні РФ літаки, а також заборона транзакцій з низкою російських портів та аеропортів, які використовують для отримання зброї і заборонених деталей для виробництва зброї.

Також лунають пропозиції обмежень щодо трьох підконтрольних Росії банків за кордоном, та щодо організацій, які використовують російську систему передачі фінансових повідомлень, еквівалентну SWIFT.

Блок також пропонує обмеження на більшу кількість програмного забезпечення, обладнання та інших технологій, які використовуються у системах озброєння, та санкції щодо низки компаній – зокрема у Китаї, Туреччині та інших країнах – які допомагають Росії обходити вже запроваджені обмеження.

Окремо цього тижня ЄС запропонував запровадити мито на решту сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі, щодо якої його ще не запровадили, а також на деякі азотні добрива.

Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.