Американці скуповують їжу та ліки на тлі запроваджених Трампом мит
Джерело: Reuters
Кожен п’ятий американець зараз купує більше товарів, ніж зазвичай, через занепокоєння з приводу введених президентом Дональдом Трампом мит.
На питання про вплив запланованих Трампом мит на їх великі закупівлі 22% опитаних заявили, що мита мали великий вплив, а 30% – що вплинуть, але вони поки не знають, наскільки сильно.
“Дослідники S&P Global підрахували, що нові тарифи можуть спровокувати зростання інфляції до 0,7%, якщо тарифи залишаться чинними до 2025 року”, – пояснив Джон Іган, керівник відділу кредитних карток, страхування та особистих фінансів.
За його словами, поки що зарано говорити про те, як саме нові мита, введені президентом Трампом, вплинуть на споживчі витрати і чи змусять деяких споживачів переглянути свої звички купівлі.
“Тариф – це податок, стягуваний урядом з товарів, що імпортуються. Компанії сплачують податки на імпорт, коли ввозять продукцію, вироблену поза межами США. Ідея запровадження тарифу полягає в тому, щоб зробити імпорт дорожчим, що може допомогти місцевим компаніям продавати більше продукції на внутрішньому ринку”, – зазначив він.
Найчастіше купуються продукти харчування, що не псуються (76%) і туалетний папір (72%). Майже половина (49%) купували ліки. Також американці запасалися системами фільтрації води (21%), побутовою технікою (23%), засобами особистої гігієни (25%) або вогнепальною зброєю та боєприпасами (15%).
Як розповіли у виданні, мита, що накладаються на імпорт, можуть мати інфляційний ефект, оскільки вони збільшують вартість товарів, що ввозяться з-за кордону, змушуючи компанії або нести додаткові витрати, або перекладати їх на споживачів за допомогою підвищення цін.
Це може призвести до загальної інфляції, оскільки зростання витрат виробництва зачіпає сектори, залежні від імпортних матеріалів.
Відповідно до звіту, кожен п’ятий американець назвав свою поведінку при покупках як “приречені витрати” – явище, яке описує надмірні чи імпульсивні покупки, спричинені економічною невизначеністю, геополітичною напругою чи страхом майбутніх фінансових проблем.
Крім того, 23% американців очікують, що їхня заборгованість за кредитними картками збільшиться або погіршиться цього року на тлі цих економічних проблем.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір запровадити тарифи на імпортні автомобілі в розмірі близько 25%, а також аналогічні мита на іноземні напівпровідники та фармацевтичні препарати.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.