Американська делегація на чолі з лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером прибула до Львова

Джерело: Чак Шумер/X

У п’ятницю, 23 лютого, до Львова для зустрічі з президентом Володимиром Зеленським прибула делегація Конгресу США на чолі з сенатором від Демократичної партії Чаком Шумером.

“Я очолюю цю делегацію для зустрічі з президентом Зеленським, щоб показати українському народу, що США з ним, показати нашим союзникам по НАТО і Європі, що ми з ними, дізнатися про зброю, яка життєво необхідна Україні, і захистити нашу демократію і національну безпеку”, – написав Чак Шумер.

За даними видання Associated Press, перед поїздкою Шумер запевнив, що планує сказати українським посадовцям, що “ми виграємо цю битву та що Америка вас не залишить”.

Нагадаємо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів.

Надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон вже розкритикував документ.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.

Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще семеро — поранені.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.

13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.