Американські діячі культури та науки закликали Конгрес США прискорити допомогу Україні
Джерело: CNN
Понад 35 американських артистів, активістів, науковців, серед яких – Барбра Стрейзанд, Шон Пенн, Тімоті Снайдер, звернулись до Конгресу США із проханням надати Україні фінансування, необхідне для перемоги у війні, розв’язаній Росією.
Автори листа наголосили, що українці борються за своє існування, а російські лідери відкрито заявляють, що їхньою метою є знищення української держави та знищення українців як народу.
За словами підписантів, українці захищають базові американські інтереси, чинячи опір російській диктатурі, і демонструють що “демократія може захистити себе”.
Водночас діячі зауважили, що захищаючи кордони України, ЗСУ захищають міжнародний порядок, стримують хаос і “унеможливлюють інші війни в Європі”.
Текст звернення:
Разом ми закликаємо Конгрес США зробити правильний вибір.
Українці борються за своє існування. На окупованій Росією території армійці ЗС РФ катують українських громадян, викрадають українських дітей та вбивають українських лідерів. На території, до якої Росія може дотягнутися своєю зброєю, вона завдає ударів по цивільному населенню та рятувальникам. Російські ракети, безпілотники та бомби руйнують церкви та пам’ятники Голокосту. Російська окупація загрожує українським мусульманам, кримським татарам.
Російські лідери відкрито заявляють, що їхньою метою є знищення української держави та ліквідація українського народу. Російські пропагандисти щодня погрожують геноцидом. Прямо зараз Росія використовує ракети і планерні бомби, щоб знищити старовинне і красиве місто Харків, в якому колись проживало 1,5 мільйона людей, так само, як Росія знищила Маріуполь, Алеппо і Грозний.
Українці також борються за нашу безпеку та свободу кожного з нас. Захищаючи свої кордони, вони захищають міжнародний порядок і стримують хаос. Воюючи з Росією наодинці, вони захищають Європу. Показуючи, наскільки важкими є наступальні операції, українці роблять війну Китаю в Тихому океані менш імовірною. Ведучи звичайну війну проти ядерної держави, вони роблять розповсюдження ядерної зброї та ядерну війну менш імовірними.
Збройні сили України захищають базові американські інтереси. Вони роблять те, що американці не можуть зробити для себе самі. Ставши ціллю всієї російської атаки, вони унеможливлюють інші війни в Європі. Вони стримують Китай, жодним чином не провокуючи Пекін.
Більшість американців це розуміють і хочуть допомогти Україні. І більшість обраних представників теж.
Але ми підводимо українців. Минуло 474 дні відтоді, як Конгрес США прийняв закон на підтримку України. Це більша частина часу з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року. За час нашої бездіяльності Росія відновила свою армію. Вона готує новий наступ, випробовує Україну по всьому фронту і незаконно використовує хімічну зброю, щоб вибити українських солдатів з окопів.
Конгрес повернеться до сесії у вівторок. Часу обмаль, а нові небезпеки можуть з’явитися дуже швидко. Разом ми закликаємо Конгрес США зробити правильний вибір прямо зараз. Підтримайте Україну.
Лист підписали:
- Джефрі Джейкоб Абрамс, режисер;
- Хосе Андрес, шеф-кухар та активіст;
- Габріель Картеріс, акторка;
- Мона Чарен, журналістка;
- Міша Коллінз, актор;
- Росаріо Доусон, акторка;
- Феліція Дей, акторка та письменниця;
- Даг Фірс, колишній радник з питань внутрішньої безпеки;
- Джонатан Сафран Фоер, письменник;
- Френсіс Фукуяма, політичний економіст;
- Марк Гемілл, актор;
- Гейл Енн Херд, продюсерка;
- Дара Хосровшахі, підприємець;
- Вільям Крістол, письменник;
- Ерік Едельман, дипломат;
- гурт Imagine Dragons;
- Скотт Келлі, астронавт;
- Даніель Любецький, підприємець;
- Майкл Макфол, політолог;
- Кейт МакКіннон, акторка;
- Алісса Мілано, акторка;
- Вігго Мортенсен, актор;
- Паттон Освальт, комік і актор;
- Філліпс О’Брайен, історик;
- Бред Пейслі, музикант;
- Шон Пенн, актор;
- Сергій Плохій, історик;
- Іванна Сахно, акторка;
- Ерік Шмідт, філантроп;
- Лев Шрайбер, актор;
- Тімоті Снайдер, історик;
- Террелл Джермейн Старр, журналіст;
- Барбара Стрейзанд, співачка та акторка;
- Гіларі Свенк, акторка;
- Пітер Венер, письменник та активіст;
- Кетрін Віннік, акторка.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.
- Сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.