Американські вчені дістають корали з океану через аномальну спеку
Джерело: Science alert
Океанська вода поблизу узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар’єрного рифу у світі. Тому вчені вимушені діставати корали, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі.
“Гаряча вода шкідлива для будь-яких морських організмів, чи то корали, риби чи омари. Таким чином, ми ризикуємо масовою загибеллю риб, морських черепах тощо”, – пояснив Алекс Нойфельд, координатор проектів Фонду відновлення коралів.
Як повідомляється, раніше цього місяця температура поверхні води біля узбережжя Флориди піднялася до рекордних 32,2 градусів за Цельсієм. Незабаром у затоці Манаті досягла рекордних 38,3 градуса. При цьому у виданні зауважили, що корали витримують температуру води від 21 до 28,8 градуса Цельсія.
Вчені, які працюють під керівництвом Нойфельда, а також інші групи дослідників працюють над збором зразків різних генетичних штамів коралів з розплідників “і доставляють їх до наземних об’єктів, де можна контролювати параметри води та де вони можуть бути захищені”.
За словами вчених, високі температури води спричиняють знебарвлення коралів, що є показником сильного стресу.
Це викликає занепокоєння не лише вчених, а й бізнесменів, які займаються туризмом. За даними Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, коралові рифи Флориди приносять близько двох мільярдів доларів на рік та сприяють створенню 70 400 робочих місць з повною або частковою зайнятістю.
- Важлива система океанських течій може зруйнуватись і це негативно «вплине на кожну людину на планеті».
- Частиною південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ранкову ракетну атаку РФ по Україні.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Поблизу Актау (Казахстан) впав пасажирський літак, який виконував рейс з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чеченська республіка, РФ).
Вранці 25 грудня російські окупанти завдали ракетних ударів по Харкову. Є постраждалі.
Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.