Американські вчені дістають корали з океану через аномальну спеку

Джерело: Science alert

Океанська вода поблизу узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар’єрного рифу у світі. Тому вчені вимушені діставати корали, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі.

“Гаряча вода шкідлива для будь-яких морських організмів, чи то корали, риби чи омари. Таким чином, ми ризикуємо масовою загибеллю риб, морських черепах тощо”, – пояснив Алекс Нойфельд, координатор проектів Фонду відновлення коралів.

Як повідомляється, раніше цього місяця температура поверхні води біля узбережжя Флориди піднялася до рекордних 32,2 градусів за Цельсієм. Незабаром у затоці Манаті досягла рекордних 38,3 градуса. При цьому у виданні зауважили, що корали витримують температуру води від 21 до 28,8 градуса Цельсія.

Вчені, які працюють під керівництвом Нойфельда, а також інші групи дослідників працюють над збором зразків різних генетичних штамів коралів з розплідників “і доставляють їх до наземних об’єктів, де можна контролювати параметри води та де вони можуть бути захищені”.

За словами вчених, високі температури води спричиняють знебарвлення коралів, що є показником сильного стресу.

Це викликає занепокоєння не лише вчених, а й бізнесменів, які займаються туризмом. За даними Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, коралові рифи Флориди приносять близько двох мільярдів доларів на рік та сприяють створенню 70 400 робочих місць з повною або частковою зайнятістю.

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.

На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.

Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.

Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…