Американську компанію звинуватили в експорті технологій до Росії
Джерело: Мін’юст США
Американську компанію Eleview International і двох її керівників звинувачують у незаконному експорті до Росії підсанкційних товарів на мільйони доларів.
Двоє обвинувачених, Олег Наяндін та Віталій Борисенко, постали перед судом Східного округу Вірджинії. Їм загрожує ув’язнення до 20 років.
Чоловіки “вступили в змову, використовуючи три схеми ухилення від експортних обмежень, накладені на Росію після її вторгнення в Україну “, повідомив помічник генерального прокурора Метью Олсен.
Ми не повинні допустити передачі критично важливих систем та технологій тим, хто може використовувати їх проти США та наших глобальних партнерів, – заявила прокурорка Східного округу Вірджинії Джесіка Абер.
За версією звинувачення, підозрювані керували вебсайтом онлайн-магазину, який дозволяв клієнтам із РФ замовляти товари безпосередньо у американських постачальників. Товари прибували на склад компанії Eleview у штаті Вірджинія, а потім відправлялися нібито кінцевим користувачам до Туреччини, Фінляндії та Казахстану.
Насправді, стверджує звинувачення, Наяндін та Борисенко знали, що в результаті ці товари отримають замовники у Росії.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що США запровадять нові жорсткі санкції, спрямовані на стримування військових зусиль Росії в Україні, включаючи “посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливі ресурси для її військових”.
- Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 275 осіб і організацій, залучених до постачання Росії передових технологій і обладнання.
- Сполучені Штати запровадили санкції проти сербської компанії Ventrade та чорногорської International Business Corporation Bar (IBC) за експорт товарів подвійного призначення до Росії, що можуть бути використані в оборонній сфері.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.