Аналітики ISW розповіли, чим вигідна для Путіна ситуація в Ізраїлі

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, президент РФ Володимир Путін використає атаку ХАМАС на Ізраїль для поширення наративів, спрямованих на зменшення підтримки та уваги США і Заходу до України.

Як розповіли фахівці, у Кремлі активізували кілька інформаційних операцій після нападу ХАМАС. Зокрема йдеться про звинувачення Заходу в нехтуванні конфліктами на Близькому Сході на користь підтримки України.

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що США та їхнім союзникам необхідно було б “зайнятися палестино-ізраїльським врегулюванням”, а не “втручатися” у справи Росії та надавати Україні військову допомогу.

Своєю чергою, МЗС РФ звинуватило Захід у блокуванні зусиль, що спричинило ескалацію насильства, поклавши відповідальність за нинішні бойові дії в Ізраїлі на Захід.

Також аналітики наголосили, що ці наративи Кремля спрямовані на західну аудиторію, щоб посіяти сумніви щодо надання військової підтримки Україні. Водночас у такий спосіб росіяни прагнуть деморалізувати українське суспільство, стверджуючи, що Україна втратить міжнародну підтримку, а також намагаються запевнити російську аудиторію в тому, що міжнародне співтовариство проігнорує воєнні зусилля України.

При цьому фахівці попередили, що російська інформаційна кампанія триватиме протягом найближчих тижнів.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.