Аналітики ISW розповіли, на якому напрямку ЗСУ відступають
Джерело: Інститут вивчення війни
21 квітня Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що підрозділи російського Південного угруповання військ захопили Богданівку (на північний схід від Часів Яр), але аналітики ISW не спостерігали візуальних доказів, які підтверджують це твердження.
Один із російських військових блогерів також стверджував, що українські війська нещодавно відступили зі своїх позицій, що залишилися в південно-західній частині Богданівки, але не надав візуальних доказів на підтвердження цієї заяви.
Тоді як джерело, пов’язане з російським ВДВ, зауважувало, що українські сили все ще контролюють домінуючі тактичні висоти на північ і північний захід від Богданівки, а ситуація на передовій у цьому районі складна.
21 квітня офіцер Нацгвардії України заявив, що російським військам вдалося укріпити позиції в районі Богданівки, куди вони перекинули значну техніку та зайняли добре підготовлені оборонні позиції.
При цьому він не уточнив, чи контролюють російські сили Богданівку, і оцінив, що противник може спробувати використати Богданівку, щоб оточити Часів Яр з півночі та захопити Іванівське (на південний схід від Часів Яру), щоб загрожувати Часів Яру з півдня.
Як йдеться у звіті, російські сили незначно просунулися на захід від Кремінної на тлі позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 21 квітня.
Геолокаційні кадри, опубліковані 19 квітня, свідчать, що загарбники незначно просунулися на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
- Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.