Анджей Дуда про парад у Москві: Російський імперіалізм відродився на наших очах
Джерело: Анджей Дуда/Facebook
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
“Це не Москва врятувала свободу світу! Коли Гітлер напав на Радянську Росію в 1941 році, розірвавши союз зі Сталіним, лише завдяки допомозі Сполучених Штатів та західних союзників Росії вдалося вижити та мобілізувати свої сили. Серед іншого, завдяки підтримці, що надавалася з величезними зусиллями в рамках відомих конвоїв до Мурманська. А потім нам вдалося перемогти нацистську Німеччину у травні 1945 року. Це зробили Сполучені Штати та Радянська Росія за допомогою західних союзників. Це була спільна перемога”, – зазначив Дуда.
Анджей Дуда додав, що Польща добре знає ціну участі Росії в перемозі, адже після 1945 року Польща “була насильно втягнута до радянської сфери впливу”.
“І ми в ній залишилися, хоча були серед переможців і ніколи не підтримували Гітлера. З нацистської окупації ми де-факто потрапили під радянську, бо саме Сталін нав’язав полякам режим і владу. Тих, хто чинив опір, вбивали або ув’язнювали і піддавали жорстоким тортурам. Залежні від Кремля комуністи правили Польщею майже 45 років”, – підкреслив президент Польщі.
Читайте також: Радянська міфологія про Другу світову війну
“Російський імперіалізм відродився на наших очах. Ми знаємо, що мир вимагає сили. Саме тому Польща виділяє на оборону аж 5% свого ВВП. Я знову закликаю всі країни НАТО збільшити ці витрати щонайменше до 3%. Безпека коштує грошей. Але її відсутність – коштує набагато більше. Ми в Польщі знаємо це дуже добре.”, – підкреслив Дуда.
- Доки більшість країн цивілізованого світу 8 травня вшановує пам’ять жертв Другої світової війни, РФ, Білорусь та низка пострадянських країн чекають 9 травня, щоб відсвяткувати День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
- Друга світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 зачепила низку країн. Загалом у бойових діях були задіяні понад 100 000 000 військових з більш як 60 країн світу.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.