Антибіотик, від якого лікарі раніше відмовились, може боротись з супербактеріями

Джерело: Science Alert

Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.

У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала список найнебезпечніших, стійких до ліків патогенів. Більшість із них були грамнегативними бактеріями.

Але, попри свій потенціал, стрептотрицин не потрапив до списку потенційних препаратів для лікування, бо був визнаний надто токсичним для здоров’я нирок людини й згодом був забутий у науковій літературі.

Тепер патолог Джеймс Кірбі  з Гарвардського університету, та його команда досліджують його нову версію під назвою нурсеотрицин.

Цей антибіотик – це природний продукт, що виробляється грампозитивними ґрунтовими бактеріями.

Нурсеотрицин це суміш антибіотиків, яким дано окремі назви, такі як стрептотрицин F(S-F) та стрептотрицин D(S-D).

Нурсеотрицин та S-D демонструють токсичну дію на клітини нирок у лабораторних умовах, але Кірбі та його колеги з’ясували, що цього не робить S-F. Водночас ця сполука все ще ефективна у знищенні стійких до ліків грамнегативних бактерій, але в концентраціях, які не є токсичними.

Якщо вдасться з’ясувати, як саме діє стрептотрицин, це може призвести до створення нових антибіотиків для боротьби зі стійкими інфекціями. Дослідники сподіваються на відродження інтересу до цього забутого класу антибіотиків.

Раніше повідомляли, що результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.

Супутникові зображення від Planet Labs показують, що Китай, ймовірно, побудував  новий і незвичайний авіаносець.

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв закликав США серйозно поставитися до ядерних заяв РФ, щоб уникнути Третьої світової війни. 

Покійна королева Єлизавета II ненадовго з’явиться в новому фільмі “Паддінгтон у Перу”.

Цього тижня Європейська комісія оприлюднила детальні звіти про кожну країну-кандидата на вступ до ЄС. Цей документ є важливим для держав, які прагнуть інтеграції в європейські структури, адже він слугує своєрідним “аудитом” їхніх зусиль у сфері євроінтеграції.

Австралія передала Україні плануючі авіабомби JDAM-ER після того, як їх зняли з озброєння ВПС Австралії. Бомби виготовили у 2021 році.